کد خبر: 826708 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین:

۶۵ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت جبران خسارت سیل فروردین ماه ۹۸ قزوین در بخش‌های زراعت، باغبانی، دامداری، شیلات، زنبورداری و... پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین در جلسه بررسی روند انجام استمهال وام و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به خسارت‌دیدگان ناشی از بلایای طبیعی استان افزود: این میزان تسهیلات به ۵۶۳ نفر در نیمه نخست امسال پرداخت شده است.

قدرت الله مهدیخانی با اشاره به خسارات بخش کشاورزی استان بر اثر سرمازدگی، افزود: تعداد کشاورزان خسارت دیده استان از سرمازدگی سال ۹۷ که مشمول استمهال وام هستند ۱۵ هزار و ۴۸۶ نفر به میزان ۹۳۳ میلیارد ریال است.

وی درخصوص خسارات سیل در بخش مسکن استان نیز اضافه کرد: هزار و ۳۳۸ نفر برای دریافت تسهیلات احداث یا تعمیر مسکن و دریافت تسهیلات معیشتی به بانک‌های عامل استان معرفی شدند که از این تعداد با ۶۵۰ نفر قرارداد بسته شده است.

این مسئول گفت: این قراردادها شامل ۴۵۰ پرونده احداث به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال،  ۱۱۸ پرونده تعمیر واحد مسکونی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و ۸۲ پرونده ۱۵۰ میلیون ریالی در بخش معیشت است که از این تعداد تاکنون ۲۱۶ نفر تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

سیل در فروردین ماه سال جاری به ۱۷ شهر و ۲۳۰ روستای استان آسیب زد و در مجموع ۱۹ هزار میلیارد ریال خسارت به بار آورد.

استان قزوین بخش کشاورزی سیل مدیریت بحران مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر