کد خبر: 826507 A

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: بیش از 5 میلیون تن کالا دراستان قزوین جابجا شده است که افزایش 9.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جواد حق لطفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین اظهار کرد: طی شش ماهه اول سال 1398  از مبداء استان قزوین  بیش از 5 میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای استان قزوین جابجا شده است که میزان افزایش 9.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و برای جابه جایی این میزان کالا 356 هزار سفر کامیون باری صورت پذیرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین با اشاره به اهمیت و جایگاه بخش حمل و نقل کالای جاده ای استان به عنوان یکی از بخش های بزرگ اقتصادی تصریح کرد: در بخش حمل و نقل کالای جاده ای استان قزوین تعداد 85  شرکت حمل و نقل داخلی و 2 شرکت حمل و نقل بین المللی، فعالیت دارند و استان دارای یک پایانه بار عمومی باربری (واقع در کیلومتر 17 جاده بویین زهراء) است و بر اساس آمار کارت هوشمند مجموعا تعداد 12500 نفر راننده و 9500 دستگاه ناوگان با میانگین عمر 22 سال در استان فعال می باشند.

حق لطفی خاطر نشان کرد: عمده ترین بارهای استان شامل: انواع مواد پاک کننده، قطعات اتومبیل، خاک معدنی، انواع آجر، گازوئیل ، نوشابه و... است. بیشترین جابجایی بار به استان‌های تهران ، آذربایجان شرقی، زنجان، هرمزگان و اصفهان می‌باشد و 9 درصد کالاها نیز در داخل استان جابه جاشده است.

 

آذربایجان شرقی استان قزوین جاده خاک راهداری و حمل و نقل جاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر