کد خبر: 826500 A

مدیر آموزش و پرورش بردسکن خبر داد:

مدیر آموزش و پرورش بردسکن گفت: بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی با عنوان طلایه داران گام دوم انقلاب با مشارکت بیش از 10 هزارنفری دانش آموزان در 200 مدرسه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین غفوری در بازدید فرماندار بردسکن از برگزاری این انتخابات در دو آموزشگاه نمونه دولتی دخترانه رضوان و پسرانه متوسطه دوم شهید غفوری گفت: با توجه به جمعیت دانش آموزی هر آموزشگاه بین 5 تا 7 نفر به عنوان منتخبین شورای دانش آموزی انتخاب می‌شود که در مجموع هزار نفر به عنوان نماینده دانش آموزان به مجلس دانش آموزی شهرستان راه پیدا می کنند.

وی اظهار داشت: سال گذشته نیز شهرستان بردسکن در مجلس دانش آموزی استان و کشور نماینده داشت.

مدیر آموزش و پرورش بردسکن هدف از برگزاری انتخابات دانش آموزی را تحکیم و تعمیق ارزش های دینی و اخلاقی، تسهیل در اجرای برنامه های آموزش و پرورش در مدارس، تمرین مسئولیت پذیری و تقویت روحیه نقادی و انتقاد پذیری اعلام کرد.

غفوری  افزود: شورای دانش آموزی فرصتی مناسب برای مشارکت علمی دانش آموزان در توسعه و تقویت فعالیت های آموزشی، تربیتی، فرهنگی و هنری و مدارس است.

وی با بیان اینکه شورای دانش آموزی تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت جویی دانش آموزان در امور مدرسه است، افزود: به منظور مشارکت دانش آموزان در امور مربوط به مسائل آموزشی، پرورشی، انضباطی و ایجاد ارتباط صحیح و مستقیم بین دانش آموزان و اولیای مدرسه این شوراها تشکیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه شوراهای دانش آموزی مصوب شورای آموزش و پرورش است و جایگاه قانونی دارد، ادامه داد: شوراهای دانش آموزی به عنوان مشاور مدیر عمل می کند و مدیر مدرسه احساس خواهد کرد که گروهی از دانش آموزان در فرایند تصمیم گیری وی را یاری می کنند.

فرماندار بردسکن نیز با اشاره به اینکه مردم در انتخابات مختلفی که در کشور برگزار می شود باید برای انتخاب فرد اصلح هوشیارانه و آگاهانه اقدام کنند خاطرنشان کرد: درانتخابات شوراهای دانش آموزی نیز دانش آموزان باید در انتخاب دانش آموزانی که داوطلب شده اند به نکات مهمی از جمله صبوری، انتقاد پذیری، داشتن روحیه تعامل و مشورتی ، مسوولیت پذیری ، احترام به قانون و حقوق دیگران و توجه به ارزش های اسلامی و انقلابی دقت کنند.

مجتبی شاکری ادامه داد: دانش آموزان در این رویدا مهم انتخاباتی در واقع در مدارس که مرکز مهم تعلیم و تربیت در جامعه هستند با محور های مهم جامعه به ویژه مسائل اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی آشنایی پیدا میکنند و با تمرین این شاخص های مهم در کلاس درس معلمان زمینه مناسب را برای رشد و تعالی کشور فراهم می کنند.

وی گفت: انتخابات شوراهای دانش آموزی تقویت کننده حس خودباوری و تمرین دموکراسی است و انتخابات شورای دانش آموزی نماد توسعه فعالیت‌های آموزش و پرورش است و این شورا تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت جویی دانش آموزان در امور مدرسه است.

وی مشارکت مردم را در همه صحنه‌ها مهم توصیف کرد و گفت: الحمدالله مردم شهرستان بردسکن در همه صحنه ها خوش درخشیده اند و در انتخابات اسفندماه امسال نیز با مشارکت حداکثری خود در پای صندوق های اخذ رای امید دشمنان را به یاس تبدیل خواهند کرد.

وی  عنوان کرد: خوشبختانه تمامی زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در شهرستان فراهم است.

لازم به ذکر است در دو آموزشگاه شهرستان بردسکن انتخابات شورای دانش آموزی به صورت الکترونیکی برگزار شد.

آموزش و پرورش انتخابات انقلاب دانش آموزان مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر