کد خبر: 825824 A

استاندار سیستان و بلوچستان خبرداد:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون کمبود حدود ۱۶ هزار معلم در استان وجود دارد که از طریق دانشگاه فرهنگیان با برگزاری آزمون امیدواریم مقداری از این کمبود رفع شود.

به گزارش ایلنا، احمد علی موهبتی در شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: ۲۰۰۰ معلم هم اختصاصی سیستان و بلوچستان در خود استان از بین بومی‌های استان جذب می‌شوند.

وی ادامه داد: در واقع شکاف منحنی تعداد معلم و دانش آموز که در حال افزایش بود امسال هم جهت می شود و فاصله و جهت منحنی کاهش می یابد.

موهبتی افزود: تلاش معلمان، دبیران و مسئولان و اثر بخشی در کنکور قابل قبول بوده اما هنوز با حد مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی گفت: در حوزه نیاز فضاهای آموزشی در استان از سال ۹۳ رشد خوبی شروع شده اما در شرایط فعلی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده که ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص داشته است.

استاندار بیان کرد: توجه ویژه و جدی به بحث پیش دبستانی و کمک به اینکه کودک قبل اینکه وارد مدرسه شود دایره لغت دانش‌آموزان تقویت شود، نظارت جدی بر مدارس معلمان و آموزش و پرورش باشد.

موهبتی افزود: کم کاری در حوزه اداری در آموزش و پرورش اصلا پذیرفته نیست همه تلاش کنند تغییر در استان بر اساس توسعه تحول و بهره‌وری انجام شود و باید به توانمند سازی نیز توجه ویژه‌ای شود.

موهبتی گفت: بیش از ۷۶۳ هزار دانش آموز امسال در سامانه ثبت شده که در۶۳۱۳ مدرسه و ۳۲ هزار کلاس درس تحصیل می‌کنند که همه کلاس‌های درس باید معلم داشته باشند.

وی گفت: به همین دلیل خلأ موجود آموزش و پرورش از محل تامین حق التدریس یا بحث سر باز معلم و استفاده از بازنشستگان مشکل تامین معلم تا حدودی حل شده اما شرایط مطلوب نیست.

دانش آموزان سیستان و بلوچستان شورای آموزش و پرورش مدرسه معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر