کد خبر: 825623 A

خدمت رسانی ایستگاه‌های پذیرایی برون شهری آستان قدس رضوی به زائران پیاده امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مدیر امور خدمه آستان قدس رضوی در افتتاح ایستگاه پذیرایی جواد الائمه (ع) این نهاد در ملک آباد گفت: با توجه به حضور نخستین گروه زائران پیاده از شهرستان بیرجند در ایستگاه ملک آباد، کار خدمت‌رسانی به زائران در ایستگاه‌های برون شهری آستان قدس رضوی از امروز آغاز شد.

محمد توکلی افزود: آستان قدس رضوی در دهه پایانی ماه صفر ۵۰ ایستگاه خدمت‌رسانی دایر می‌کند که ۱۰ ایستگاه در ورودی‌های شهر مشهد و ۴۰ ایستگاه در داخل شهر وظیفه خدمت‌رسانی و اسکان زائران را بر عهده خواهد داشت.

وی پیش بینی کرد که بیش از ۸۰۰ هزار وعده صبحانه، نهار و شام در این ایام در ایستگاه پذیرایی آستان قدس رضوی بین زائران پیاده امام رضا (ع) توزیع شود.

وی اظهار داشت: در هشت روز برپایی این ایستگاه‌ها سه هزار خدمه و خادمیار مسئولیت خدمت‌ رسانی مستقیم به زائران را برعهده دارند.

توکلی گفت: علاوه بر خدمت‌رسانی در حرم مطهر رضوی مسئولیت دیگر ما خدمت‌رسانی به زائران پیاده است که در این ایام تمام خدمه و خادمیاران آماده‌باش خواهند بود تا خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران رضوی را با کیفیت مطلوب انجام دهند.

وی ادامه داد: در دهه پایانی ماه صفر سال گذشته  ۵۰۰ هزار زائر پیاده به مشهد مقدس مشرف شدند که پیش‌بینی شده است این تعداد امسال ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.

آستان قدس رضوی امام رضا حرم مطهر مشهد مشهد مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر