کد خبر: 825409 A

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون برای ۲۴ نفر از افراد نابینا اشتغال ایجاد شده که برای این منظور ۴ میلیارد ریال‌ تسهیلات به آنها تعلق گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، علی صدر با بیان اینکه حدود هزار فرد نابینا در نیشابور داریم گفت: ۷۰۰ نفر آنها معادل ۷۰ درصد جمعیت نابینایان شهرستان تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و از خدمات آن بهره منده می‌شوند. 

وی اظهار کرد: علاوه بر اهدای وسایل توانبخشی نظیر لوح و قلم، ساعت گویا و... به روشندلان در زمینه های درمانی، تهیه جهیزیه، کمک هزینه های تحصیلی و سایر موارد نیز مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان و مشارکت های مردمی پرداخت شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور خاطر نشان کرد: هم اکنون ۲۰ دانشجوی روشندل تحت پوشش داریم که تا سقف ۴۰‌میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی‌ و شهریه می گیرند و برای بهبود شرایط تحصیلی‌ آنها ۳ دستگاه لپ تاپ به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال نیز خریداری شده است.

صدر بیان کرد : ۱۵۰ نفر از روشندلان در قالب طرح معین‌الضعفا برای زیارت بارگاه منور رضوی به مشهد اعزام شده‌اند و از این سفر معنوی بهره برده اند.

اشتغال بهزیستی پوشش نابینایان وسایل توانبخشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر