کد خبر: 825348 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس اداره اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان ضمن تکذیب خبر منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر برگزاری کلاس درس در مدارس حلبی در منطقه عشایری کوهدشت گفت: دانش آموزان عشایری این شهرستان در 2 کانکس مشغول به تحصیل هستند.

صیاد درگاه‌پور در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا درباره فیلم و خبر تحصیل دانش‌آموزان در مدارس حلبی ، اظهار داشت : اهالی سیر در منطقه هومیان کوهدشت شمالی از عشایر کوچ‌رو استان هستند که در اردیبهشت ماه به ییلاق کوچ کرده و اواخر مهرماه در منطقه سیر به دلیل سرما و تحصیل دانش آموزان خود سکنی می گزینند.

وی با اشاره به اینکه این دانش‌آموزان در  6 پایه ابتدایی و پیش دبستانی تحصیل می‌کنند ، افزود : تعداد این دانش آموز 35 نفر است که در 2 کانکس و با 2 معلم به تحصیل مشغول هستند.

وی افزود: امسال نیز مانند سال‌های پیش این مدارس به صورت کامل تجهیز شدند و تیمی از اداره تدارکات آموزش و پرورش لرستان به منطقه اعزام شده که در صورت ناایمن بودن فضای کانکس، نسبت به تعویض و جایگزین کردن آن با هماهنگی با اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان اقدام  شود.

محمدرضا حیدری مدیرکل نوسازی مدارس لرستان نیز در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: مدارس منطقه عشایری حلبی نبوده و در این منطقه دو کانکس برای تحصیل دانش آموزان مستقر است ولی از آنجا که رنگ این کانکس‌ها از بین رفته این شائبه بوجود آمد که این مدارس حلبی است.

وی افزود: هم اکنون نیز گروهی از کارشناسان اداره کل نوسازی مدارس استان به این منطقه جهت بررسی بیشتر موضوع اعزام کرده‌ایم و در صورت نیاز به هرگونه تجهیزات بلافاصله در اختیار این دانش آموزان قرار خواهیم داد.

حبیب الله دهقانی مدیرکل امور عشایری مدارس استان لرستان نیز در این باره به ایلنا گفت: مدرسه کانکسی عشایری بخش سیر در منطقه هومیان شهرستان کوهدشت به زودی تعویض خواهد شد به همین دلیل این کانکس‌ها رنگ آمیزی نشده‌اند.

اگرچه به گفته مسئولان منطقه، این مدارس هیج‌گونه مشکلی به لحاظ تجهیزات و امکانات ندارند اما به نظر می‌رسد کانکس‌های بلا‌استفاده از زلزله کرمانشاه جایگزین مناسبی برای منطقه باشد زیرا از یکطرف این کانکس ها  بدون استفاده رها نمی‌شود  و  هم دانش آموزان منطقه در جای بهتری به تحصیل ادامه خواهند داد.

دانش آموزان پیش دبستانی وزارت آموزش وپرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر