کد خبر: 825298 A

در نیمه نخست امسال صورت گرفت؛

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین از کاهش کشته‌ها و افزایش مصدومان سوانح رانندگی در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ولی زاده مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین گفت: در شش ماهه اول امسال ۱۶۱ نفر شامل ۱۱۳ مرد و ۴۸ زن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ۱۷۲ کشته بیش از ۶ درصد کاهش داشته است.

بهزاد ولی زاده افزود: در این مدت فوت‌های ناشی از تصادف جاده‌های روستایی ۵ درصد، درون شهری ۱۹ درصد و برون شهری ۴/۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

وی همچنین از افزایش ۸/۸ درصدی آمار مصدومان سوانح رانندگی در شش ماهه اول امسال خبر داد و اضافه کرد: در این مدت سه هزارو ۸۴۴ مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که دو هزارو ۵۴۷ نفر مرد و یک هزارو ۲۹۷ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی تعداد مصدومان مدت مشابه پارسال را سه هزارو ۵۳۲ نفر اعلام کرد.

ولی زاده گفت: با توجه به احتمال فوت برخی از بیماران در مراکز درمانی خارج از استان آمار ذکر شده، نهایی نیست و ممکن است پس از تجمیع کشوری و اضافه شدن این موارد به آمار استان محل تصادف، تغییراتی داشته باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی افزود: پارسال با توجه به فوت ۲۰ نفر در مراکز درمانی خارج از استان آمار نهایی مرگ و میر ناشی از تصادف به ۳۱۷ نفر رسید که در مقایسه با ۳۱۱ نفر در سال ۹۶ افزایشی حدود ۲ درصد داشته است.

 

استان قزوین جاده مراکز درمانی مرگ مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر