کد خبر: 824953 A

مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن از محصول گوجه فرنگی بهره برداران در این استان توسط مراکز خرید وابسته به صورت حمایتی خریداری شد.

به گزارش ایلنا، پیمان اسکندری اظهار داشت: طرح حمایتی خرید گوجه فرنگی مازاد بر نیاز مصرف بازار استان بصورت فل‌های از قرار هر کیلو گرم ۱۰ هزار ریال از گوجه فرنگی کاران شهرستان‌های کامیاران و دهگلان خریداری و فرآوری می‌شود.

مدیر تعاون روستایی کردستان افزود: خرید حمایتی به علت کاهش قیمت گوجه فرنگی و برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان، از بین رفتن انگیزه کشت و تولید این محصول از سوی تعاون روستایی انجام می‌شود.

وی افزود: سازمان تعاون روستایی کردستان این طرح را با همکاری کارخانه رب گوجه فرنگی خرمدشت کردستان و روژین تاک کرمانشاه انجام می‌دهد و بهره برداران می‌توانند تا اطلاع ثانوی محصول خود را درب این کارخانه‌ها تحویل دهند.

بنابر اعلام سازمان جهاد کشاورزی امسال یک هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کردستان زیر کشت محصول گوجه فرنگی رفته و پیش‌بینی می‌شود با میانگین برداشت ۶۶ تُنی در هر هکتار بهره برداران حدود ۱۲۰ هزار تُن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف کنند.

جهاد کشاورزی گوجه فرنگی تعاون کشاورزان کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر