کد خبر: 824877 A

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک اقدام فراگیر ده هزار روستای کشور را به دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی تجهیز کرد.

به گزارش ایلنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک اقدام  فراگیر ده هزار روستای کشور را به دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی تجهیز کرده است. این دفاتر علاوه بر ارائه خدمات مختلفی  مانند پست، پست بانک، تلفن، سایر خدمات دولتی را هم برای دسترسی آسان تر روستاییان انجام می دهند تا زمینه ای برای جلوگیری از مهاجرت مردم روستا به شهر باشد.

دبیر انجمن آی سی تی روستایی استان یزد(ict) با بیان اینکه تمامی دفاتر آی سی تی روستایی یزد به زودی تعیین تکلیف می شوند و هیچ دفتری بلاتکلیف نخواهد ماند، گفت: با توجه به ابلاغ و تبیین  اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ict) روستایی در تاریخ 5خرداد سال98 توسط کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات، دیگر لازم نیست مردم شریف روستاها برای دریافت خدمات دولت راهی شهر ها شوند.

رحیمه اقبالی به خبرنگار ایلنا یزد گفت: از دو ماه پیش پروسه ثبت نام و احراز هویت دفاتر روستایی مبنی بر تمدید فعالیت دفترروستایی جدید در پورتال اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کلید خورده و به زودی مجوز 5 ساله این دفاتر روستایی همانند دفاتر پیشخوان خدمات دولت، توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مرکزی صادر خواهد شد. 

اقبالی افزود: در حال حاضر اکثر دفاتر روستایی؛ خدمات پست، پست بانک و مخابرات را ارائه می دهند ولی مطابق  مصوبه ابلاغی شماره 3 جلسه شماره 289 در تاریخ 19 اسفند سال 97 محدودیتی برای ارائه سایر خدمات همچون مالیات، بیمه و ...جهت این دفاتر وجود ندارد.

وی افزود: تمامی دفاتر مذکور پس از طی مراحل قانونی و دریافت پروانه بهره برداری برای سهولت دسترسی و کاهش هزینه های غیر ضروری مردم روستا،  خدمات خود را همانند دفاتر پیشخوان مستقر در شهر ها، به اهالی شریف روستا ارائه می کنند.

 

دفاتر آی سی تی روستایی فناوری اطلاعات یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر