کد خبر: 824634 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد؛

معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی خراسان رضوی گفت: موضوع مهمی که طی چند روز رفت و آمد در مرز دوغارون با آن مواجه شدیم عدم امنیتی بود که زائران افغانستانی از آن گلایه داشتند و آرزوی تک تک آنها برقراری امنیت در کشورشان است.

سروان مجتبی بیهقی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در تایباد، در موکب ناجا مستقر در مرز دوغارون اظهار کرد: مرزبانان مستقر در نقطه صفر مرزی دوغارون علاوه بر تامین امنیت در ایام پایانی صفر با جان دل از زائرین کشور افغانستان که به سمت مشهد و کربلا مشرف می‌شوند، استقبال می‌کردند. 

وی افزود: در برخورد با هریک از زوار افغانستانی چیزی را که در جمله اول برزبان جاری می‌کردند و از امام حسین(ع) می‌خواستند تا امنیت به کشورشان برگردد و آنها هم مانند مردم ایران از این نعمت برخوردار شوند. 

بیهقی مطرح کرد: در این چند روز زائرانی را دیدیم که برای رفتن به کربلا ابتدا تذکره امام رضا (ع) را می‌گرفتند. این ارادت زوار افغانستانی به اهل بیت(ع) بسیار زیبا بود آنها به دور از تظاهر با شوق فراوان راهی این سفر زیارتی شدند.

وی بیان کرد: خدا را شاکریم که با عنایت و توجه الهی و رهنمودهای مقام معظم رهبری با تلاش شبانه روزی همرزمانمان در هر گوشه این کشور امنیت حاکم است و به ویژه در مرز دوغارون که در فاصله کمی با کشور ناامن افغانستان همسایه است. این نعمت الهی با چیزی جز وحدت مرزنشینان تشیع و تسنن این خطه مرزی حاصل نشده است.

افغانستان امام حسین امنیت مرزبانی خراسان رضوی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر