کد خبر: 824178 A

کارشناس امور تغذیه:

کارشناس امور تغذیه گفت: طی سال‌های اخیر، چاقی در تمام دنیا به صورت تصاعدی در حال افزایش است؛ معظلی که با بیش از ١٩٥ عارضه گوناگون در ارتباط است.

به گزارش ایلنا، علی مستوفی گفت: در دنیای امروز، چاقی به عنوان یک بیماری مزمن شناخته می‌شود و یکی از بزرگترین معضلات جامعه در آینده، عدم آگاهی از چاقی خواهد بود که در حال حاضر با راه‌اندازی این دهکده، هدف این است که معضلات چاقی به مردم معرفی شود و همه بدانند که چاقی یک بیماری است که باید جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه دهکده سلامت با همکاری وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی و بخش خصوصی برگزار شد، تاکید کرد: هدف از برگزاری این دهکده، اطلاع رسانی و آگاهی افکار عمومی در زمینه چاقی به عنوان بیماری مزمن است.

مستوفی گفت: سبک زندگی فعلی، چاقی و عدم تحرک را به دنبال دارد و شاهد فراگیرتر شدن آن در کشور هستیم ولی عوارض چاقی قابل کنترل است و باید مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا معمولا اطلاع‌رسانی در سطح شهر در صورت تداوم بسیار کمک کننده خواهد بود.

وی در خصوص اصول تغذیه در زندگی روزانه گفت: کم مصرف کردن فست‌فودها مانند ساندویچ ها، سرخ کردنی ها، گوشت قرمز و یا غذاهای پرچرب و حجیم و مصرف بیشتر سبزیجات و میوه‌ها و سالادها همچنین افزایش تحرک و تغییر سبک زندگی می تواند در کاهش چاقی تاثیر داشته باشد.

وی یادآور شد: از آنجا که 60 درصد ایرانیان اضافه وزن یا چاقی دارند باید به پیشگیری از این بیماری مزمن و درمان آن بیشتر توجه کنند.

تغذیه جامعه چاقی وزارت بهداشت وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر