کد خبر: 824123 A

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین:

تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان قزوین تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال جاری نیز به پایان می‌رسد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: مراحل انجام تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان از مدت‌ها پیش در دستورکار جدی قرار گرفته که با جمع‌آوری باقیمانده اطلاعات، امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد تکمیل و بهره‌برداری از آن باشیم.

محمد افشار یادآور شد: طرح جامع پدافند غیرعامل استان به عنوان یک سند بالادستی محسوب شده که با انجام آن تمامی طرح‌های عملیاتی دستگاه‌های اجرایی براساس آن اجرایی می‌شود.

وی طرح یاد شده را دارای پنج بخش دانست و اظهار داشت: جمع آوری، تجزیه، تحلیل اسناد و اطلاعات پایه، تعیین گره‌های اساسی، زیرساخت‌ها و نقاط بحرانی، برآورد تهدیدات و آسیب پذیری‌ها، تحلیل خطرپذیری و اندرکش دارایی‌ها و در نهایت خروجی‌های مورد انتظار از جمله آن است.

این مسئول، شناخت دارایی‌های موجود، ارزیابی نقاط قوت و ضعف زیرساخت‌ها، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر استان در برابر تهدیدات، ارزیابی خطرپذیری دارایی ها، ارایه برنامه و راهبردهای کلان پدافند غیرعامل، پهنه‌بندی قابلیت توسعه استان از نگاه پدافندی و ارایه سند انتظار برای برنامه‌ها و پیشنهادات را از جمله اهداف مهم تهیه طرح جامع پدافندی برشمرد.

افشار با اشاره به ۱۴۰۰ دارایی حایز اهمیت استان و سپس شناسایی ۴۲۱ مورد از شاخص‌های آن، تاکید کرد: با شناسایی تهدیدات و سپس میزان آسیب پذیری آن، راهبردها و اقدامات عملیاتی برای افزایش سطح پایداری‌ها و نیز کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها به‌منظور مصون‌سازی سرمایه‌های‌موجود به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

استان قزوین سرمایه شاخص پدافند غیرعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر