کد خبر: 824062 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۳۰ درصد مدارس کشور ناایمن است و ۱۰ هزار میلیارد تومان برای مقاوم سازی مدارس کشور در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی صبح پنجشنبه در آیین بهره برداری از مدارس آسیب دیده از سیل گلستان اظهارکرد: واقعیت ناایمن بودن برخی از مدارس را قبول داریم و باید با سرعت به وسیله اعتبارات دولتی و خیران آن ها را مناسب سازی کنیم.
 
وی افزود: ۴۵۴ مدرسه در سیل آسیب دید که ۵۴ مدرسه نیاز به احداث مجدد داشت و عملیات احداث ۲۰ واحد آغاز شده است.
 
حاجی میرزایی گفت: هدف مشترک جوامع این است که چه به صورت فردی و چه گروهی به پیشرفت و توسعه دست یابیم.
 
وی بیان کرد: تنها چیزی که محل اختلاف بوده این است که پیشرفت چگونه حاصل می‌شود ولی تجربیات جهانی و داخلی نشان می‌دهد که اصلی‌ترین عامل پیشرفت در تطهیر انسان‌ها است.
 
حاجی میرزایی با بیان این که آموزش و پرورش خود را مسئول می‌داند که افراد را برای حضور موثر در جامعه و کشور آماده کند، گفت: یکی از اهداف سند تحول بنیادین این است که مفهوم آموزش را به مفهوم تربیت پیوند بزند.
 
وی با تاکید بر اینکه این هدف با جدیت دنبال می شود، افزود: در این راه پرمخاطره معلمان اصلی‌ترین سرمایه آموزش و پرورش و جانشین نداشته های ما هستند.
 
حاجی میرزایی با بیان اینکه هر خواسته‌ای که داشته باشیم به وسیله معلمان باکیفیت جبران می‌شود، اظهارکرد: در صورتی کشور می تواند روی پای خود بایستد که مردم آن روی پای خود بایستد.
 
وی گفت: ایمن سازی مدارس یکی از اهداف ما است و طی سال‌های گذشته اقدامات موثری انجام و بیش از ۷۰ درصد مدارس در کشور واجد استانداردهای لازم هستند.
 
حاجی میرزایی با اشاره به این که ۳۰ درصد مدارس نیازمند مقاوم است، اضافه کرد: این کار بزرگ جز با مشارکت عمومی میسر نمی شود و ما باید دایره خیران را گسترش دهیم.
 
وی گفت: در جلسه روز گذشته، خیران پنج هزار میلیارد تومان تعهد کردند و به همین میزان هم از اعتبارات دولتی استفاده می‌کنیم تا مدارس را مقاوم سازی کنیم.
 
حاجی میرزایی اظهار امیدواری کرد که همچنان که امروز شاهد برچیده شدن کلاس های خشتی و گلی هستیم روزی مقاوم سازی کل مدارس را جشن بگیریم.
 
وزیر آموزش و پرورش گفت: مجتمع سازی و ساخت مدارس بزرگ و متوسط سیاست ما است زیرا این موارد در کیفیت آموزشی تاثیرگذار است.

آموزش و پرورش سیل مدرسه وزیر آموزش و پرورش ایمن سازی مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر