کد خبر: 823503 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین:

مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس ششم آذر ماه در مدارس استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، قدرت‌اله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: از دو هفته گذشته آموزش‌های مقابله با خطرات زلزله در مدارس استان و شهرستان‌ها برای مربیان و دانش آموزان و خانواده‌ها شروع شده است و مانور زلزله و ایمنی مدارس ششم آذر در مدارس استان برگزار خواهد شد.

وی شعار امسال را مدرسه ایمن و محله تاب آور اعلام کرد و ادامه داد: آموزش‌های لازم برای اجرای این مانور از جمله نحوه پناه گیری، خروج، امداد و نجات در هزار و ۷۰۰ مدرسه به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

مهدیخانی گفت: مانور زلزله و ایمنی در ۷۰ مدرسه به صورت نمادین برگزار می‌شود که ۲۰ مدرسه در قزوین و ۱۰ مدرسه در هر شهرستان برای برای این مانور انتخاب شده است.

این مسئول افزود: مانور با حضور آتش‌نشانی، هلال احمر و آموزش و پرورش، شهرداری و والدین دانش آموزان در ششم آذر برگزار می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین اضافه کرد: ۳۰ درصد مدارس در قزوین از مقاومت و ایمنی لازم و کامل برخودار نیستند و ۷۰ درصد دیگر هم در ایمن سازی غیر سازه‌ای با مشکل مواجه اند.

وی با بیان اینکه قزوین به دلیل داشتن گسل‌های زلزله در شمال و جنوب یکی از استان‌های حادثه خیر کشور است گفت: آموزش روش‌های مقابله با زلزله به دانش آموزان و والدین ضرور است.

استان قزوین خانواده زلزله مدرسه هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر