کد خبر: 823317 A

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری سارقان خیابانی تیزدست که پرونده آنها ۳۰۰شاکی دارد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سردار محمد کاظم تقوی در این باره گفت: در پی گزارش گوشی قاپی‌های سریالی در خیابان‌های مشهد با توجه به اهمیت موضوع دستورات لازم برای اجرای طرح تشدید مقابله با سرقت به فرماندهی انتظامی مشهد صادر شد. 

وی افزود: این طرح با جدیت در دستور کار فرماندهی انتظامی ثامن پلیس مشهد قرار گرفت و ماموران تجسس کلانتری شهید آستانه پرست با توجه به سرنخ‌هایی که در دست داشتند در حالی برای دستگیری ۲ جوان موتورسوار که پلاک موتورسیکلت خود را با خون پوشانده بودند وارد عمل شدند که آنها گوشی تلفن همراه یک راننده تاکسی را قاپیده و با ورود به خط ویژه اتوبوس قصد فرار داشتند. 

 فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: ماموران انتظامی راه فرار متهمان را سد و راننده موتورسیکلت را دستگیر کردند. در بازرسی بدنی از این متهم یک قبضه قمه و ۲ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد. 

سردار تقوی خاطر نشان کرد: تحقیقات از این متهم ۲۰ ساله که بنا بر اظهاراتش، پدر و مادر او در زندان هستند و با خواهر و برادرش زندگی می‌کند آغاز و تحقیقات پلیس برای دستگیری همدست فراری او ادامه یافت. 

 فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: ردزنی‌های پلیسی با شناسایی ۲ فرد مرتبط با سرقت‌ها در بلوار خواجه‌ربیع وارد مرحله جدیدی شد و این ۲ متهم که با خودروی سواری پراید در حال تردد بودند به محض احساس خطر از این که پلیس در یک قدمی آنهاست با سرعت زیاد از صحنه متواری شدند. 

وی تصریح کرد: ماموران انتظامی با استفاده از قانون بکارگیری سلاح و تیراندازی هوایی این خودرو را پس از طی مسافتی متوقف و یکی از متهمان که نوجوانی 16 ساله بود را دستگیر کردند اما همدست او با توجه به فرا رسیدن تاریکی شب متواری شد.  

وی گفت: تیم دایره تجسس کلانتری شهید آستانه پرست در تحقیقات و پی گیری‌های بعدی این پرونده مغازه‌ای که پاتوق سارقان بود را نیز در محدوده خیابان یوسف زاده شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی محل را مورد بازرسی قرار داد که در نتیجه جوانی ۲۱ ساله دستگیر و ۱۰ بسته کوچک مواد مخدر از نوع حشیش کشف شد.  

وی با اشاره به این که بررسی‌های پلیسی در این باره حاکی از آن است که متهمان تحت تعقیب کارآگاهان پلیس آگاهی استان نیز بوده و این پرونده دارای ۳۰۰ شاکی است گفت: تحقیقات برای دستگیری دیگر عاملان سرقت در این رابطه ادامه دارد.  

سردار تقوی در پایان از شهروندان خواست به توصیه‌های پلیس و نکات مراقبتی برای پیشگیری از گوشی قاپی و سرقت‌های خیابانی توجه بیشتری داشته باشند.  

استان خراسان رضوی خراسان رضوی خودرو سرقت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر