کد خبر: 823312 A

استاندار اصفهان

استاندار اصفهان با اعلام اینکه مدارس فرسوده نداریم، گفت: تمامی مدارس خشت و گلی در سطح استان تعطیل، بخاری های نفتی حذف و ساخت مدارس سبز شروع شده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عباس رضایی در ارتباط ویدئو کنفرانس با اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از دبستان خیر ساز حاج احمد قفال و ۹۳ پروژه آموزشی این استان که همزمان با افتتاح ۱۰ هزار کلاس آموزشی در سطح کشور برگزار شد، اظهار داشت: امروز  ۹۳ پروژه آموزشی با ۴۸۲ کلاس درس به بهره برداری خواهد رسید که اعتباری بالغ بر ۹۵۰  میلیارد ریال به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از پروژه های آموزشی نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: ۱۶ درصد این پروژه ها به همت خیران و ۵۸ درصد به صورت مشارکتی ساخته شده است که نشان از همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید دارد.

وی با اعلام اینکه مدارس فرسوده نداریم، ادامه داد: هم اینک تمامی مدارس خشت و گلی در سطح استان تعطیل، بخاری های نفتی حذف و ساخت مدارس سبز شروع شده است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: مبنای توسعه در استان اصفهان دانایی است که مبداء آن همین مراکز آموزشی است، لذا هر چه به این مبادی توجه کنیم به بنیادهای راستین خود توجه کرده ایم.

وی یادآور شد: کاروان علم به سرعت در حال حرکت است و بر همین اساس باید مبنای توسعه را بر رشد و ارتقای  مدارس به عنوان پایگاه و مبدا حرکت دانش قرار دهیم.

رضایی افزود: برای اولین بار شورای سیاست‌گذاری و دبیرخانه و شورای اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری تشکیل شده و می‌تواند در آینده نزدیک در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مؤثر واقع شود.

وی خاطرنشان کرد: دیانت و صنعت دو ویژگی مهم این استان اصفهان است که در همه جای ایران و جهان با این نام شناخته می شود.

 

استان اصفهان اصفهان دولت صنعت نظام جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر