کد خبر: 823118 A

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور در روز‌های آینده را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده گفت: بعد از ظهر امروز و امشب در نقاطی از فارس، بوشهر، ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات اصفهان، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه رعد و برق و وزش باد فردا در نقاطی از جنوب فارس، ارتفاعات کرمان و جنوب بوشهر مورد انتظار است، افزود: سایر مناطق کشور تا ظهر شنبه جوی آرام و نسبتا پایدار خواهند داشت.

نقشینه با تاکید بر اینکه برای نوار شمالی کشور به طور نسبی دما افزایش می‌یابد، تصریح کرد: از شنبه شب و صبح یکشنبه هفته آینده با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب کشور بارش‌ها در این مناطق و سواحل شمال آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود، گفت: امروز بعد از ظهر رگبار پراکنده در ارتفاعات آبعلی، دماوند و فیروزکوه با وزش باد پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بیشینه دما مهرآباد ۲۶ درجه و بیشینه دما شمیرانات ۲۱ درجه بوده است.

وی با بیان اینکه تهران اواسط هفته آینده کاهش نسبی دما همراه با بارش باران را تجربه خواهد کرد، گفت: اهواز با دمای ۴۰ درجه گرم‌ترین و بجنورد با دمای یک درجه خنک‌ترین مراکز استان بوده‌اند.

 

استان کشور سازمان هواشناسی شمیرانات وزش باد اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر