کد خبر: 822996 A

جزییات بخشودگی سود و جرایم تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال بانک مسکن قزوین تا پایان آبان ماه سال جاری اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیریت شعب بانک مسکن استان قزوین روز دوشنبه گفت: با توجه به بند ل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸، این بانک می‌تواند در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان مشمول در چارچوب ضوابط و اولویت‌های ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی نسبت به بخشودگی سود تسهیلات به همراه جرایم آن که از سوی دولت و بانک تامین می‌شود، اقدام کند.

اصغر حسینی افزود: این مساله به شرط آن است که اصل تسهیلات دریافتی تا سقف یک میلیارد ریال بوده و حداکثر تا پایان سال ۹۵ به سرفصل مطالبات غیرجاری انتقال یافته باشد.

وی، اولویت های تسویه مطالبات جهت بهره مندی از بخشودگی سود و جرایم را در سه بخش اعلام و اظهار داشت: بخش نخست شامل تسهیلات یارانه‌ای مورد حمایت دولت برای حوادث غیرمترقبه، مسکن روستایی و آسیب دیدگان ناشی از زلزله است که قبل از وقوع زلزله تسهیلات دریافت کرده باشند.

حسینی اضافه کرد: بخش دوم مربوط به تسهیلات گیرندگانی است که حکم محکومیت آنها به دلیل عدم بازپرداخت اقساط قطعی شده و زندانی شده باشند و همچنین مشمول اولویت‌های ابلاغ شده بند ۱ تا سقف یک میلیارد ریال قرار می‌گیرد.

مدیریت شعب بانک مسکن استان قزوین خاطرنشان کرد: تسویه مطالبات پرونده‌هایی که از سوی بانک برروی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته و حداکثر تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال بدهی بابت اصل تسهیلات باشد نیز شامل بخش سوم هستند.

 

استان قزوین دولت مسکن ل قانون بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر