کد خبر: 822638 A

معاون استاندار:

ما در قبال مسئولیتی که داریم باید پاسخگو باشیم اما برخی مدیران از رسانه فراری هستند و این موضوع یکی از دغدغه های جدی ما است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین،منوچهر حبیبی معاون سیاسی استاندار  با بیان مطلب فوق در جلسه شورای اطلاع رسانی استان گفت: ارتباط مدیران با رسانه ها باید ساده و روان برگزار شود و ارتباط دو سویه بین دولت و رسانه باید به صورت ساده و روان حل شود.

حبیبی با اشاره به خبر یکی از رسانه های استان مبنی بر قیمت‌گذاری نان اضافه کرد: از رسانه ها می خواهیم که اخبار را از مراجع رسمی استخراج کنند. تا کنون هیچ تصمیمی برای قیمت نان گرفته نشده، اما از دستگاههای صنعت، فرمانداری و دستگاه های مسئول انتظار عکس العمل و پاسخگویی به این را داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث اطلاع رسانی تفاوتی بین خبرگزاری‌ها و مطبوعات قائل نیستیم. مهم این است خبر درست و صحیح باشد و افکار عمومی را اغنا کند. اما رسانه فعال و پویا که عملکرد دستگاه ها را به درستی و با سرعت و دقت نظر در جامعه اطلاع رسانی می کند برای ما مهم است.

معاون سیاسی استاندار قزوین ادامه داد: بی تفاوتی مدیران نسبت به برنامه های دولت قابل قبول نیست. لذا مدیران باید در عرصه رسانه فعال باشند و ارتباط با رسانه ها داشته باشند. متاسفانه در برخی دستگاه ها پایگاه های اطلاع رسانی قوی نداریم. حجم کار این دستگاه ها بسیار زیاد است و نیاز است روابط عمومی های قوی داشته و دستگاه ها به این موضوع حساس باشند. همچنین شورای اطلاع رسانی هر ماه باید برگزار شود و علاوه بر اعضای رسمی از اساتید امر دعوت شود تا با حضور در این جلسات پیشنهاداتی ارائه دهند.

معاون سیاسی استاندار مطرح کرد: مشکلات و نواقص وجود دارد اما ما باید ایجاد نشاط کرده و افکار عمومی را روشن کنیم. کمبودها باید در قالب انتقاد سازنده بیان شود و واقعیت ها از زبان مدیران بیان شود.

اولین جلسه شورای اطلاع رسانی استان امروز دوشنبه-22 مهرماه-به ریاست منوچهر حبیبی معاون سیاسی استاندار و با حضور اعضای شورای اطلاع رسانی استان در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قزوین برگزار شد.

اعضای شورای دولت رسانه مطبوعات آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر