کد خبر: 822284 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ:

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دزد جوان دفاتر آژانس هواپیمایی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار کیوان ظهیری گفت: اوایل مهر امسال ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در جریان چند فقره دزدی از دفاتر آژانس هواپیمایی قرار گرفتند و تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای تحقیقات پلیسی و دستگیری عامل یا عاملان این دزدی‌ها وارد عمل شدند.

وی توضیح داد: ماموران در گام نخست پی بردند که دزد یا دزد‌ها پس از تعطیلی دفاتر آژانس هواپیمایی با استفاده از ابزار‌های خاص اقدام به تخریب قفل و کرکره‌های فلزی جلوی در‌های دفاتر کرده و لپ تاپ، دلار و یورو‌های داخل آژانس هواپیمایی را دزدیدند که با توجه به یکسان بودن نحوه دزدی ظن ماموران برانگیخته شد که دزدی‌ها را گروه یل فرد یکسانی انجام داده است.

سردار ظهیری ادامه داد: تیم پلیسی به سراغ دوربین‌های مداربسته در محل‌های دزدی رفتند و مشخص شد، سرقت‌ها را فرد جوان انجام می‌دهد که با استفاده از کلاه گیس و کلاه‌های نقابدار سعی بر پنهان نگه داشتن چهره واقعی‌اش داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: تصویری از چهره دزد در اختیار نگهبانان آژانس قرار داده شد و تجسس‌ها برای دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه روز سه شنبه ۱۶ مهر، نگهبان یک آژانس هواپیمایی در تماس با پلیس ۱۱۰ از تردد مرد مرموزی که شبیه به دزد یکی از دفاتر آژانس هواپیمایی است، خبر داد و خیلی زود ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در محل حاضر شدند، اما اثری از مرد مرموز نبود و نگهبان ساختمان اعلام کرد که مرد جوان به سمت یکی از کوچه‌های فرعی رفته است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: ماموران خیلی زود به مسیر حرکت مرد مرموز رفتند و توانستند مرد جوانی را که در حال پرسه زنی در خیابان‌های خلوت بود، دستگیر کنند.

سردار ظهیری گفت: متهم در ابتدا خود را بی گناه معرفی می‌کرد، اما وقتی در برابر تصاویر دوربین مدار بسته قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد و به دزدی از دفاتر هواپیمایی اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم در محدوده خیابان شریعتی شناسایی شد، بیان کرد: با هماهنگی مقام قضایی از مخفیگاه متهم بازدید و در بررسی از آن محل ۱۷ لپ تاپ و ۲ گوشی دزدی کشف شد و متهم ادعا کرد که دلار و یورو‌ها را به فروش رسانده و این خانه را اجاره کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: شهروندان با استفاده از سامانه "مها" می‌توانند راه را برای دزدان سخت کنند، این سامانه که به کلانتری‌های متصل است هر گونه اقدام دزدان را مستقیم به پلیس گزارش می‌کند و با روشن شدن آژیر؛ دزدان به نیت خود نمی‌رسند.

وی افزود: نبود سامانه مها، نصب نشدن دزدگیر و نداشتن قفل‌های مناسب برای در‌ها باعث شده است، این دزد به راحتی و با ابزار‌های خاص این دزدی‌ها را انجام دهد که از مردم می‌خواهیم هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند.

دوربین یورو جوان پلیس پیشگیری رئیس پلیس پیشگیری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر