کد خبر: 822227 A

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: رتبه فضای کسب و کار کشور زیبنده جمهوری اسلامی ایران نیست و باید جایگاه کشور در جهان ارتقا یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: در سال ۹۳ رتبه فضای کسب و کار ایران در جهان حدود ۳۵۰ بوده که در سال ۲۰۱۹ این رتبه به ۱۲۸ رسیده است.

وی اضافه کرد: ارتقای فضای کسب و کار کشور منجر به چالاک بودن دستگاه های اجرایی و کاهش پرونده ها در دست قضا می شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: فضای کسب و کار کشورها در سه فصل ثبات سیاسی و امینت کشور، قوانین و مقررات و بوروکراسی بررسی می شود که ایران در شاخص ثبات سیاسی و امنیتی در شرایط خوبی قرار دارد.

رزم حسینی افزود: حوزه بوروکراسی در کشور گرفتار کاغذ بازی اداری است که باید در این حوزه کاری جدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: باید رتبه ایران در فضای کسب و کار در جهان بین یک تا ۳۰ باشد و تا زمانی که فضای کسب و کار افزایش پیدا نکند دستگاه قضایی باید منتظر فسادهای جدیدتر و پرونده های بیشتر باشد.

در این مراسم که با حضور دادستان کل کشور، جمعی از قضات و مدیران خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد حجت الاسلام محمد حسین درودی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مشهد معارفه شد.

پیش از این غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مشهد بود که شهریور ماه امسال به سمت ریاست کل دادگستری خراسان رضوی منصوب شد.

محمد حسین درودی نیز سمت‌های معاونت دادستانی و سرپرست دادسرای ناحیه ۹ مشهد و معاونت قضائی دادگستری خراسان رضوی را در کارنامه کاری خود دارد.

جمهوری اسلامی ایران جهان خراسان رضوی کسب و کار دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر