کد خبر: 822040 A

استاندار اصفهان مطرح کرد:

استاندار اصفهان گفت: اصفهان در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی است و امیدواریم بتوانیم منطقه ویژه علم و فناوری را در استان ایجاد کنیم تا به مسایل زیرساختی و کلان این حوزه بپردازد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عباس رضایی در دومین جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری استان که در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد،گفت: به منظور تحقق اقتصاد دانایی‌محور به عنوان یکی از اهداف اصلی برنامه‌های توسعه کشور و در راستای دستیابی به اهداف ترسیم شده در سند چشم‌انداز و راهبردها و ضوابط آمایش سرزمین و زمینه‌سازی برای تجمیع و هم‌افزایی عناصر موثر در ایجاد یک جامعه دانایی‌محور، مناطق ویژه علم و فناوری ایجاد می‌شوند.

وی با بیان اینکه بالاخره  پس از سال‌ها مراحل ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان به خوبی پیش می‌رود، افزود: در حال حاضر توانستیم شورای سیاستگذاری و هیات اجرایی این منطقه ویژه را شکل دهیم که در تسریع ایجاد این منطقه، نقش سازنده‌ای دارند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه هنوز دبیر اجرایی مشخص نشده از رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان درخواست کرد  به عنوان جانشین دبیر اجرایی، جلسات این هیئت را پیگیری و مدیریت کنند.

رضایی ادامه داد: اصفهان در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی است و امیدواریم بتوانیم منطقه ویژه علم و فناوری را در استان ایجاد کنیم تا به مسایل زیرساختی و کلان این حوزه بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: جذب و حفظ سرمایه‎های انسانی خلاق و شایسته و ایجاد اشتغال و ایجاد خوشه‌های صنعتی خدماتی با فناوری برتر، از اهداف مهم تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری در استان‌ اصفهان است.

دومین جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان و اعضای این هیات در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

 

استان اصفهان اصفهان سرمایه علم و فناوری منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر