کد خبر: 821932 A

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس بیان کرد؛

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: با کاهش تصدی‌گری دولت بخش زیادی از مشکلات در حوزه اصناف قابل رفع است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، داوود محمدی روز شنبه در نشست مسئولان اتحادیه های عکاسان و فیلمبردان استان های کشور در قزوین افزود: تقویت بخش خصوصی و کوچک سازی دولت می تواند بخش زیادی از هزینه های جاری کشور را که قابل توجه و بیش از اندازه هستند را کاهش دهد.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد کارمندان در کشور ما چهار میلیون نفر و در کشور ژاپن ۴۰۰ هزار نفر است، گفت: ۳۲۰ هزار میلیارد تومان از ۴۲۰ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور را هزینه های جاری دربرمی گیرد و نشان می دهد ۸۰ درصد درآمد دولت صرف پرداخت حقوق و دستمزد می شود.

محمدی با بیان اینکه دولت باید ناظر بسیاری از امور باشد و اجرا را به دست مردم بسپارد،گفت: دستگاه های اجرایی در واگذاری امور به بخش خصوصی مقاومت می کنند در صورتی که براساس قانون باید در راستای چابک سازی دولت شاهد کاهش تصدی گری دستگاه ها باشیم.

وی با بیان اینکه مشکلات اصناف برای مجلس قابل فهم و درک است، اظهار داشت: با کاهش تصدی گری دولت بخش زیادی از مشکلات در این حوزه قابل رفع است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اداره امور کوچک و غیرحاکمیتی از جمله عکس کارت ملی نباید در اختیار دولت باشد،اظهار داشت: به عنوان نمونه کیفیت عکس های کارت ملی در شان مردم نیست و چون کار از عهده متولی اصلی این موضوع یعنی انجمن و اتحادیه عکاسان خارج شده است، نتیجه رضایت بخش نیست.

 

 

 

بودجه دولت کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر