کد خبر: 821766 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در صورت ترخیص دستگاه دیالیز از گمرک تهران تا پایان آبان ماه سال‌جاری مرکز دیالیز آوج راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر مهرام با اعلام این خبر ،گفت : پوشش بهداشت در شهرستان آوج به طور صد درصد است و بر اساس استاندارد به ازای هر 4 هزار نفر 13 پزشک اختصاص می یابد که ما در شهرستان آوج در ازای هر 2745 نفر 13 پزشک اختصاص داده ایم.

وی گفت: استاندارد هر 15 هزار نفر 3 دندانپزشک است که ما در ازای 10 هزار و 980 نفر 3 دندانپزشک اختصاص داده ایم. همچنین در حوزه مراقبت سلامت و بهورز نیز ما بیش از استانداردهای موجود نیروی متخصص ارائه داده ایم.

مهرام با اشاره به مرکز دیالیز شهرستان آوج عنوان کرد: بیش از یکسال است که پیگیری این امر از سوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین انجام شده و تجهیزات، نیروی انسانی و پرستار آموزش دیده برای این مکان نیز فراهم است. همچنین دستگاه ها خریداری شده و در صورت ترخیص از گمرک تهران تا پایان آبان ماه سالجاری این مرکز را ه‌اندازی می شود.

شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با محوریت بررسی چالش ها، فرصت ها و اولویت های توسعه شهرستان آوج به ریاست هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین و فرمانداران شهرستان ها، بخشداران، مدیران دستگاه های استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری آوج برگزار شد.

 

بیمارستان پوشش دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گمرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر