کد خبر: 821688 A

97 درصد گازرسانی شهرستان در دولت دوازدهم انجام شده به گونه‌ای که فقط سه روستا بدون گاز در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نصرت الله علیرضایی با اعلام این مطلب گفت : شورای برنامه ریزی و توسعه، مغز مدیریت توسعه استان است. شورایی که توسعه متوازن و عدالت محور با رویکرد اجتماعی، جابجایی جمعیت، ارتقا شاخص های توسعه استان را با تکیه، بر اسناد بالادستی و ظرفیت بخش دولتی و ایجاد بستری مطمئن برای سرمایه گذاران بخش خصوصی بررسی می‌کند.

وی گفت: 80درصد توسعه استان برعهده بخش خصوصی است و چیزی که آوج نیاز دارد، امسال اعتبارات به شکل صد در صد محقق شود و این پروژه های سرمایه گذاری در شهرستان مانند پل معلق نیازمند حمایت بخش دولتی می باشد چرا که مجوز، واگذاری و تسهیلات و حمایت های دولت از مشکلات ما بوده و باید با رویکرد منافع ملی و همدلانه سرمایه گذار را به سمت شهرستان جذب کنیم.

فرماندار آوج اظهار کرد: خدمات بزرگی در شهرستان آوج ایجاد شده و 97 درصد گازرسانی شهرستان در دولت دوازدهم انجام شده به گونه ی که فقط سه روستا بدون گاز است که یکی از این سه روستا با حضور مسئولان استانی امروز گازرسانی می شود.

علیرضایی عنوان کرد: در حوزه ارتباطات، تلویزیون دیجیتال وراه های روستایی، طرح های بنیاد مسکن و آب شرب روستایی اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز این شهرستان از لحاظ زیرساخت ها و امکانات اولیه محروم است.

وی افزود: باید دوره زمان بندی برای اجرای پروژه ها داشته باشیم تا بر اساس این زمان بندی بتوانیم این پروژه ها را اجرا و به اتمام برسانیم.

فرماندار آوج تصریح کرد: نگاه به شهرستان آوج با نگاه به شهرستان های دیگر باید متفاوت باشد. ناحیه صنعتی آوج تقریبا نیمه تعطیل است و زیرساخت های آن باید بازسازی شود و نیاز است با ایجاد امکانات، سرمایه گذار را جذب کنیم.

علیرضایی اضافه کرد: پایه اعتبارات شهرستان آوج بسیار ضعیف است و نیازمند تجدیدی نظر در تخصیص اعتبارات به این شهرستان می باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های معدنی بزرگی در این شهرستان وجود دارد که نیاز به توجه ویژه دارد همچنین سه رودخانه بزرگ در این شهرستان وجود دارد که اهالی این شهرستان باتوجه به کشاورزی بودن منطقه، حق هیچ گونه استفاده از این آب ها را ندارد.

علیرضایی گفت: آوج منطقه روستایی است. روستاها مشکلات زیادی در حوزه دریافت تسهیلات دارند و مرمت آثار تاریخی نیز باید جزو اولویت استانی باشد که موجب جذب گردشگر می شود.

 

تلویزیون دیجیتال دولت گاز مغز روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر