کد خبر: 821252 A

صابری خبر داد:

با نصب کنتور هوشمند بر روی انشعابات پرمصرف در شهر طرقبه ، پروژه هوشمندسازی کمتورهای آب در آبفای خراسان رضوی عملیاتی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، در این فاز 50 کنتور هوشمند بر روی انشعابات غیردائم و فصلی شامل رستوران ها و باغ ویلاها نصب شد که از این تعداد 10 دستگاه وارد مدار شده و اطلاعات مصرف چهار دستگاه نیز به سرور مرکزی ارسال می شود. 

رئیس اداره نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت های غیر مجاز و وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب وتضییع حقوق شهروندان دارند. 

محمدصابری افزود: در این مرحله  نسبت به نصب کنتور هوشمند بر روی 30 اشتراک جدید و تعویض کنتور 20 انشعاب قدیمی اقدام شد. 

وی در باره عملکرد کنتورهای هوشمند اظهار داشت: بر روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام می دهد ضمن آنکه در صورت دستکاری در کنتور ، آب مشترک نیز مدیریت خواهد شد . 

به گفته وی با استفاده از کنتورهای هوشمند، کلیه اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب به سرور مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار داده می شود. 

صابری استفاده از این وسیل اندازه گیری را در راستای ایجاد دولت الکترونیک و شعارسال (رونق تولید) دانست و برخوداری از سنسورهای کنترل سختی آب و امکان سنجش درصد کلر باقیمانده و اعلام برداشت قبل از کنتور را از مزایای این دستگاه اعلام کرد.   

وی خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک امورهایی که از این فناوری استفاده کنند قادر خواهند بود اطلاعات کنتورهای هوشمند را به صورت روزانه ، ماهانه و یا زمان دلخواه مدیریت کنند.

حقوق خراسان رضوی شیر مصرف بیش از حد طرقبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر