کد خبر: 821241 A

فرمانده هنگ مرزی و مرزبان درجه یک تایباد:

فرمانده هنگ مرزی و مرزبان درجه یک تایباد گفت: هرسال دهه آخر صفر شاهد ورود زائرانی هستیم که از کشور افغانستان برای زیارت کربلا از مرز دوغارون وارد ایران می‌شوند، امسال نیز مانند گذشته امنیت در این معبر رسمی فراهم است.

سرهنگ کاظم صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: تمام اقدامات لازم در جهت تسهیل ورود زائران افغانستانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی فراهم شده است. 

وی افزود: استقرار موکب مرزبانی در نقطه صفر مرزی در راستای استقبال از زائران در بدو ورود خدماتی شامل، درمانی، فرهنگی و مشاوره شرعی ... ارائه می‌کند. 

فرمانده هنگ مرزی تایباد بیان کرد: امسال طبق پیش‌بینی‌های انجام شده تا حدود 50 هزار نفر از زائران افغانستانی از این مرز برای شرکت در مراسم عزاداری دهه آخر صفر گذر خواهند کرد. 

وی با اشاره به امکان پذیرش روزانه تا چهار هزار  زائر در مرز دوغارون تصریح کرد: اکنون پیش‌بینی شده روزانه تا 2500 زائر افغانستانی از این معبر رسمی عبور کنند و پس از اسکان موقت و پذیرایی در موکب امام رضا(ع) با ناوگان عمومی به سمت مشهد مقدس اعزام شده و پس از زیارت حرم رضوی عازم کربلای معلا خواهند شد. 

سرهنگ صمدی مطرح کرد: خراسان رضوی 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که 90 کیلومتر آن در شهرستان تایباد واقع شده و مرز دوغارون تنها معبر رسمی برای ورود و خروج اتباع افغانستان است که با تلاش نیروهای امنیتی در منطقه به ویژه مرزبانان از امنیت بالایی برخورداراست. 

طبق آخرین آمار پلیس گذرنامه طی سه روز گذشته پنج هزار و 594 زائر افغانستانی به قصد زیارت کربلا از مرز دوغارون گذشتند. امسال موکب امام رضا (ع) به همت آستان قدس رضوی در مرز دوغارون جهت استقبال از زائرین کشور افغانستان و ارائه خدمات مستقر شده است.

افغانستان ایران حرم رضوی کربلا امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر