کد خبر: 821201 A

نماینده هرمزگان در شورایعالی استان‌ها مطرح کرد:

نماینده هرمزگان در شورای عالی استانها نسبت به فیلمسازی صدا و سیما در این استان به این رسانه تذکر جدی داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیانوش جهانبخش امروز 18 مهر ماه در بیست و سومین اجلاس شورای عالی استانها که به ریاست مرتضی الویری و دیگر اعضای شورا در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: استان هرمزگان این ایران کوچک که پایتخت مهمان‌نواری ایران با جای دادن و پذیرفتن تمام اقوام اصیل و شریف ایرانی است، همواره مورد بی‌مهری و توهین برنامه‌سازان صدا و سیما قرار می‌گیرد که علیرغم اعتراضات گسترده مردم شریف این خطه و هشدارهای اهالی فرهنگ، هنر و نخبگان این دیار باز هم شاهد تکرار اشتباهات، دهن‌کجی و تحریک تاریخ، فرهنگ و زیر سئوال بردن شرافت، سخاوت و مهرورزی این سرزمین هستیم.

وی ادامه داد: این حجم از بی‌توجهی و ناآگاهی دیگر قابل چشم‌پوشی و بخشش نیست. این یک تذکر جدی است که به نمایندگی از مردم شریف هرمزگان به صدا و سیما مطرح می‌شود.

جهانبخش گفت: در سریال‌های‌تان به ویژه قسمتی از سریال ستایش بدون مطالعه هرمزگان را به تصویر می‌کشید و حتی حاضر نیستید زحمت مشورت با همکارانتان در صدا و سیما مرکز خلیج فارس را به خود بدهید.

نماینده هرمزگان در شورای عالی استانها اضافه کرد: در رسانه‌های ملی نقشه‌ای جعلی از کشور ایران را هر بار به تصویر می‌کشیم و در آن استان همسایه را به خلیج فارس وصل می‌کنید تا عاملی باشید برای ایجاد تفرقه و متشنج کردن فضای صمیمی بین مردم مهربان و با فرهنگ دو استان اما حاضر نیستید سری به کتابخانه صدا و سیما بزنید و حداقل یک بار نقشه واقعی ایران بزرگ را ببینید.

وی عنوان کرد: به مدیران ارشد صدا و سیما توصیه می‌کنم که به جای پرداختن و میدان دادن به ستاره‌ها بدنه کارشناسی و تخصصی خود را تقویت کنند اما متاسفانه می‌بینیم افراد خبره، محبوب و عادل را هم پس می‌زنند.

وی گفت: دو پیشنهاد را مطرح می‌کنم و بررسی و اجرایی شدن آن را به کارشناسان و متخصصان واگذار می‌کنم. 1. برای ساختن فیلم‌های سینمایی که با مجوز وزارت ارشاد و با موضوع استانی و قومیت‌ها ساخته می‌شود شرط لازم برای ساخت آن را ارائه فیلمنامه به ادارات کل ارشاد استانها و اخذ تاییدیه قرار دهید. 2. برای ساخت برنامه‌ها و سریال‌های صدا و سیما تاییدیه و نظر مشورتی کارشناسان خبره در شورای پژوهش مراکز استانها مد نظر قرار گیرد. البته نسبت به حضور فیلمسازان، برنامه‌سازان، کارشناسان متخصص، پژوهشگر و با مطالعه در هرمزگان و معرفی زیبایی‌های این استان تاکید ورزیده و استقبال و همراهی می‌کنیم.

جهانبخش در پایان افزود: امیدواریم توجه به این نکات موجبات همگرایی اقوام محترم ایران و اعتماد بیشتر به رسانه‌ ملی شود تا آن را رسانه ملی خطاب نکنند.

رسانه صدا و سیما نخبگان هرمزگان استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر