کد خبر: 820968 A

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد:

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: هر اپیدمی و همه‌گیر بین 800 تا 900 میلیون دلار به کشور خسارت وارد می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا رفیعی‌پور عصر امروز در حاشیه افتتاح ساختمان اداری دامپزشکی شهرستان آبیک اظهار کرد: در حجم و کمیت بیماری‌ها باید گفت که در حوزه دامی 1000 بیماری شاخته شده  که بسیاری از بیماری‌ها هم شناخته شده نیست

وی خاطرنشان کرد: در حوزه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام هم 1000 بیماری وجود دارد که کارشناسان و مسئولان حوزه دامپزشکی شبانه‌روز شرایط تمام بیماری‌ها را کنترل کرده و به نحو مطلوب مبارزه می‌کنند.

این مقام مسئول اذعان کرد: در حال حاضر وضعیت بیماری‌ها در حوزه دام و طیور، آب‌زی‌پروری و بیماری‌های مشترک بین انسان  و دام در شرایط طغیان نیست بلکه در شرایط نرمال و استاندارد قرار دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: تعداد خانواده‌های ایثارگران در سازمان دامپزشکی نسبت به سایر دستگاه‌ها بیشتر است و علاوه بر متخصص بودن، متعهد و مومن هم هستند که در پیشبرد اهداف سازمان نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

رفیعی‌پور ادامه داد: هر اپیدمی و همه‌گیر بین 800 تا 900 میلیون دلار به کشور خسارت وارد می‌کند که وقوع آنفلوآنزا در کشور بین 5 تا 6 میلیارد تومان در سال 95 و 96 خسارت زده است.

بهره‌مندی دامداران و مرغداران از خدمات بیشتر

حمید زینالی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین بیان کرد: با افتتاح ساختمان اداری دامپزشکی، زمینه خدمت‌رسانی بیشتر به مردم فراهم می‌شود.

وی افزود: امکانات  وتجهیزات آزمایشگاه دامپزشکی از روستای ناصرآباد به ساختمان جدید دامپزشکی انتقال می‌یابد.

این مسئول ادامه داد: برای احداث ساختمان اداری دامپزشکی شهرستان آبیک 12 میلیارد ریال اعتبار هزنیه شده که دو میلیارد ریال هم برای تجهیز شامل وسایل و امکانات نیاز است.

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین اذعان کرد: شهرستان آبیک قطب دامپروری و پرورش دام‌های سنگین و طیور گوشتی و تخمگذار و مادر و اجداد است.

زینالی افزود: دامداران صنعتی و سنتی و روستایی و همچنین مرغداران با مراجعه به ساختمان جدید دامپزشکی، ازخدمات بهتر و مطلوبتری بهره‌مند می‌شوند.

آبیک پایلوت طیور کشور است

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک هم گفت: این شهرستان پایلوت طیور کشور است و جایگاه شایسته و قابل توجهی در زمینه تولید مرغ  وتخم‌مرغ دارد.

وی افزود: با توجه به وجود مجتمع‌های کشت و صنعت همچون هزارجلفا و یوشوند و دارا بودن دام‌های سنگین و  وجودجوجه یک روزه، مرغ مادر و تخمگذار لازم است به شهرستان آبیک توجه ویژه‌ای شود.

این مسئول ادامه داد: طی 6 ماهه امسال، یک هزار و 200 بیمه شده جدید در شهرستان آبیک دارای کد بیمه شده‌اند که بخشی از این اشتغال در حوزه کشاورزی و دام و طیور بوده است.

دلار صنعت کشاورزی سازمان دامپزشکی تولید مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر