کد خبر: 820945 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین خواستار شد؛

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین از دستگاه قضایی تشکیل گشت‌های مشترک در حوزه تخریب منابع طبیعی و حفر چاه‌های غیرمجاز را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی بین محیط زیست و دستگاه قضایی استان افزود: بستن هزار و ۷۰۰ چاه غیرمجاز با همکاری دستگاه قضایی در استان و همچنین مدیریت بهره‌برداری آب، در این زمینه بسیار موثر بوده است.

یدالله ملکی افزود: ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب مصرف سالانه آب در استان قزوین است که ۹۱ درصد آن در حوزه کشاورزی و ۹ درصد آن در حوزه شرب و صنعتی است.

وی به وجود پنج هزار و ۶۰۰ چاه آب مجاز در استان اشاره کرد و گفت: این چاه‌ها دارای پروانه بهره‌برداری بوده و با نصب کنتور هوشمند میزان بهره‌برداری آب از آنها کنترل می‌شود.

ملکی در ادامه سخنان خود به آبگیری هفت هزار هکتاری در تالاب الله آباد اشاره کرد و گفت: در ۲۰ سال گذشته هرگز آبی به داخل تالاب راه نداشته است، اما امسال با بارندگی‌ها و تغییر مسیر رودخانه‌ها شاهد یک آبگیری بی‌نظیر در تالاب بودیم.

این مسئول در خصوص زنده کردن دائمی تالاب الله آباد، خاطرنشان کرد: مطالعات لازم برای آبگیری از طریق رودخانه‌ها انجام شده و امکان احیای آن با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین از دستگاه قضایی خواست که گشت‌های مشترک در حوزه تخریب منابع طبیعی و حفر چاه‌های غیرمجاز تشکیل شود و در صورت امکان، مناطق مورد نظر با پهپاد مورد رصد قرار گیرند.

 

 

 

 

استان قزوین تالاب دستگاه قضایی منابع طبیعی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر