کد خبر: 820943 A

دادستان عمومی و انقلاب قزوین:

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: اینکه برخی مدعی می‌شوند محیط زیست مانع توسعه است، یک اشتباه بزرگ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد قاسمی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با کارکنان اداره کل محیط زیست قزوین، افزود: اگر نگاه یک جانبه به محیط زیست وجود نداشته باشد و هر دستگاهی در این حوزه به صورت بخشی و جزیره‌ای عمل کند، متخلفان به راحتی قانون را دور زده و پیروز این عرصه خواهند شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: اداره کل محیط زیست باید چشم انداز توسعه در استان را تعریف کرده و اقدامات لازم را برای راهنمایی در حوزه سرمایه‌گذاری صنعتی و کشاورزی فراهم کند.

وی همچنین گفت: اینکه برخی مدعی می‌شوند محیط زیست مانع توسعه است، یک اشتباه بزرگ است چون قانون بارها تاکید کرده که هر طرح عمرانی باید دارای پیوست‌های زیست محیطی باشد تا به مرحله اجرا درآید.

قاسمی با بیان اینکه رسانه‌ها باید تصور غلط در خصوص ارتباط میان توسعه و محیط زیست را در اذهان عمومی اصلاح کنند، اظهار داشت: امروزه اداره کل حفاظت محیط زیست نه تنها حافظ منابع طبیعی است، بلکه پاسدار حقوق عامه نیز هست که این موضوع باید در جامعه فرهنگسازی شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین به تخصص کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست اشاره و خاطرنشان کرد: کار محیط‌ زیست کمک کردن به دادستان است و در بیشتر موارد باید این نهاد با اقدامات کارشناسی وارد میدان شده و اظهار نظر کند.

قاسمی با بیان اینکه آموزش محیط زیست باید از مدارس آغاز شود، بیان کرد: سازمان محیط‌ زیست، دستگاه اجرایی مظلومی بوده که با وجود همه سخت‌گیری‌ها و مشکلات در راستای احقاق حق خود با موانع مختلفی رو به رو است و باید با همت جمعی و احساس تعلق اجتماعی، این موانع از پیش روی آن برداشته شود.

وی یادآور شد: در قرآن و روایات بارها آمده که باید حافظ محیط زیست باشیم و این مهم که امروزه به یک امر معروف در جامعه تبدیل شده است، باید همواره مورد اهتمام قرار گیرد.

 

 

 

 

استان قزوین انقلاب رسانه زیست محیطی محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر