کد خبر: 820892 A

مراسم معارفه مدیرکل جدید اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، محمد تیموری، معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور، در مراسم تودیع و  معارفه مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان البرز در کرج، با اعلام اینکه راه های استان البرز به عنوان شریان های حیاتی کشور هستند و ضرورت دارد توجه و تلاش مضاعفی برای نگهداری و ارتقای سطح سرویس آن انجام شود، گفت: به دلیل موقعیت استراتژیک البرز و همجواری آن با پایتخت و همچنین قرار گرفتن در محل عبور مسافران غربی و شمال غرب کشور از اهمیت خاصی برخوردار است و باید نگاه ملی به راه های این استان داشت.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد جابحایی کالا و مسافر کشور از طریق جاده  انجام می شود و این امر بیانگر اهمیت حوزه راهداری و حمل ونقل جاده ای در کشور است، افزود: در بخش حمل ونقل جاده ای کشور بیش از 600 هزار راننده حرفه ای با بیش از 460 هزار ناوگان حمل و نقل عمومی و در قالب 7300 شرکت در بخش جابجایی کالا و مسافر کشور فعال هستند.

تیموری با تاکید بر اینکه کارهای راهداری و نگهداری راه ها مهم و فعالیتی شبانه روزی و مداوم  است که برای نگهداری ، بهسازی و ارتقای سطح سرویس راه ها  درسطح کشور در حال انجام است، گفت: علاوه بر اقدامات جاری راهداری، به دلیل آسیب دیدگی بیش از 15 هزار کیلومتر راه  و خسارت 3500 میلیارد تومانی به راه ها و ابنیه در سیل های ابتدای سال، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، اقدامات خوبی برای بازسازی راه های استان های سیل زده انجام داده و همچنان ادامه دارد. 

 در این مراسم  علی درویش پور معاون عمرانی استانداری البرز نیز، ضمن تقدیر از اقدامات خوبی که در حوزه راهداری و حمل ونقل جاده ای استان انجام شده است، بر ادامه این روند تاکید کرد و افزود: در تمامی جوامع بخش حمل ونقل نقش بسزایی در توسعه دارد و با گسترش زیر ساخت های حمل ونقلی و ارتقای شیوه های مختلف حمل و نقل توسعه محقق می شود. 

وی با اشاره به اهمیت استان البرز و تردد بالای این استان، پیگیری اجرای طرح های عمرانی و ساخت و توسعه شبکه های حمل ونقل را از اولویت های استان البرز ذکر کرد و گفت: همه مدیران استان  باید تلاش مضاعفی برای فراهم کردن آسایش و رفاه بیشتر برای مردم داشته باشند و با پشتکار و همت والا، خدمات شایسته ای به مردم ارائه کنند.

سرهنگ گودرزی، رئیس پلیس راه استان البرز نیز در این مراسم، ضمن تاکید بر تعامل مناسب بین بخش های مختلف دست اندرکار در ایمنی استان، به شرایط خاص استان البرز اشاره کرد و گفت: به رغم تردد بالای استان، با تلاش همه جانبه سازمان ها و نهادهای ذی ربط در این بخش، آمار تصادفات رانندگی در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

در این مراسم، جهانی مدیرکل سابق راهداری و حمل ونقل جاده ای استان نیز اقدامات انجام شده را شامل، تعریض آزادراه تهران-کرج، دیوار کشی و ایمن سازی محور کرج- چالوس، پایدار سازی تونل امیر کبیربا روش های نوین و به عنوان اقدامی خاص در سطح کشور، جایگزینی نیوجرسی در سطح آزادراه تهران-کرج-قزوین، تعمیرات اساسی ابنیه فنی و پل های استان، نوسازی ناوگان راهداری و ... را ذکرکرد.

گودرز محمودی سرپرست جدید این اداره کل نیز طی سخنانی به برنامه های آینده برای بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  اشاره کرد.

محمودی، مدیرکلی حمل ونقل و پایانه های استان های چهارمحال و بختیاری، بوشهر ، همدان  و همچنین مدیرکلی منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور را در سوابق کاری خود دارد.

اداره کل راهداری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر