کد خبر: 820713 A

رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در سال گذشته تولیدات فرآورده‌های دامی کشور از مرز ۱۵ میلیون تن عبور کرد و به مرحله صادرات رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا رفیعی پور در همایش روز ملی دامپزشکی در شهر قزوین، افزود: کشور ایران تا سال ۱۴۰۴ باید در حوزه اقتصادی به رتبه یک منطقه دست یابد و این اتفاق تنها در صورت حمایت سه قوه مقننه،مجریه و قضاییه از جوانگرایی، واگذاری امور به مردم و افزایش تولید محقق می‌شود.

رفیعی پور همچنین گفت: دشمنان امروزه با تهدیدات زیستی، ترکیبی و بیوتروریسم به دنبال حذف صنعت دامپروری و طیور هستند که باید همه آگاه باشند تا از این مخاطرات جلوگیری کرده و توان داخلی را افزایش دهند.

این مسئول بر توان صادراتی کشور در حوزه تولیدات دامی تاکید کرد و گفت: در سال ۹۷ که دشمن در حال طراحی تحریم‌های اقتصادی برای جمهوری اسلامی بود، تولیدات فرآورده‌های دامی کشور از مرز ۱۵ میلیون عبور کرد و به سطح صادرات رسید.

رفیعی پور به ارتباط بین دامپزشکی با سایر حوزه‌های اقتصادی اشاره کرد و یادآور شد: مدیریت بهداشتی اگر با مدیریت تولید در ارتباط باشد، امکان بهره‌وری افزایش یافته و شاهد رونق در بازار خواهیم بود.

 

پیروزی انقلاب اسلامی شیر گوشت فروش نفت سازمان دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر