کد خبر: 820694 A

با موضوعات کودک، آموزش، سلامت و ایمنی برگزار شد؛

همزمان با هفته ملی کودک، برنامه های متنوعی در شهرهای مختلف استان هرمزگان و به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در شهر بستک مربیان فرهنگی و ادبی مرکز با اجرای برنامه‌های شاد نظیر قصه‌گویی، بازی و سرگرمی، ساخت صورتک‌های بامزه سفالی و نقاشی بر روی دستان کودکان پذیرای دل‌های شاد و خندان آنها شدند.

زهرا رحمانی مسئول کانون پرورش فکری کانون بستک ضمن تبریک هفته ملی به کودکان با نیازهای ویژه گفت: این برنامه‌ها با هدف فراهم آوردن شرایط آموزشی یکسان برای کودکان با نیازهای ویژه در کنار کودکان عادی برگزار شد.

گفتنی است این برنامه با توجه به شعار روز اول «کودکان با نیازهای ویژه؛ فرصت های برابر» برای این کودکان برگزار شد.

توسط کارگروه هفته ملی کودک میناب برگزار شد؛
من ایمنی را دوست دارم

در دومین روز از هفته‌ ملی کودک ویژه برنامه‌ من ایمنی را دوست دارم در مدارس شهرستان میناب برگزار شد.

به گزارش  ایلنا، در دومین روز از هفته‌ ملی کودک مطابق با روز شمار این هفته (کودک، آموزش، سلامت و ایمنی)، ویژه برنامه‌ « من ایمنی را دوست دارم» با همکاری شهرداری، آموزش و پرورش وکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مدارس شهرستان میناب برگزار شد.

مرضیه فیروزی مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری کانون میناب و مسوول کمیته‌ کودک و نوجوان شهرستان میناب هدف از برگزاری این ویژه برنامه را آموزش ایمنی به کودکان و نوجوانان در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه عنوان کرد.

وی گفت: این برنامه با حضورمربیان کانون پرورش فکری میناب و آتش نشان‌ها در ۳ مدرسه از مدارس روستایی وکمتر برخوردار شهرستان اجرا شد و مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

فیروزی خاطر نشان کرد: در این روز همچنین با همکاری شبکه بهداشت شهرستان میناب، زنگ سلامت در مدرسه‌ جمیله بوپاشا برگزار شد.

در این جلسه‌ آموزشی مهرنوش عباس نیا کارشناس شبکه بهداشت، دانش آموزان را با صبحانه سالم و فواید آن آشنا کرد.

8f4885ac-4048-4b2a-8cf6-ed4a6a01f4bf

در مرکز فرهنگی هنری کانون هرمز برگزار شد؛
کارگاه آموزشی ایمنی وآشنایی با روش‌های مقابله با آتش‌سوزی

در هفته ملی کودک کارگاه آموزشی ایمنی و آشنایی با روش‌های مقابله با آتش‌سوزی درمرکز فرهنگی هنری کانون هرمزبرگزار شود.

در هفته ملی کودک کارگاه آموزشی ایمنی و آشنایی با روش‌های مقابله با آتش‌سوزی درمرکز فرهنگی هنری کانون هرمزبرگزار شود.

خدیجه زرنگاری مربی مسئول کانون هرمز گفت: در راستای گسترش فرهنگ ایمنی و کاهش حوادث آتش‌سوزی و  آشنایی با وظایف سازمان آتش‌نشانی  کارگاه آموزشی ایمنی و آشنایی با روش‌های مقابله با آتش‌سوزی درمرکز فرهنگی هنری کانون هرمزبرگزار شود.

وی افزود: خلیل تراهی آتشنشان جزیره هرمز در ابتدای این کارگاه در خصوص انوع آتش ورعایت نکته‌های ایمنی صبحت کرد و پس از آن اعضا را با کپسول آتش‌نشانی، مواد ترکیبی درون آن و کاربرد این کپسول‌ها آموزش‌های تئوری و عملی را ارائه کرد.

تجدید میثاق کودکان جاسکی با آرمان‌های شهدای انقلاب

کودکان جاسکی باهمراهی مسوولین شهرستان در اولین روز از هفته ملی کودک با آرمان‌های امام وشهدای انقلاب تجدید میثاق کردند.

هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک، کودکان جاسکی  با همراهی مسئولان شهرستان در اولین روز از هفته ملی کودک با  آرمان‌های امام و شهدای انقلاب تجدید میثاق کردند.

الهام اشرافی جاسکی مربی مسئول کانون جاسک بیان کرد: این برنامه با حضور اعضای کارگروه برنامه‌ریزی هفته ملی کودک در آغازین روز از هفته ملی کودک در گلزار شهدای گمنام شهرستان جاسک برگزارشد.

اجرای تلاوت قرآن به زبان اشاره، اجرای سرود ملی ایران، قصه‌گویی توسط مربیان کانون، شعرخوانی دسته‌جمعی کودکان، قرآئت دسته‌جمعی فاتحه و عطرافشانی مزار شهدا از جمله برنامه‌های اجرا شده دراین مراسم بود.

گفتنی است این مراسم با حضور پرشور کودکان و با همراهی مربیان مهدها، والدین، امام جمعه شهرستان، فرماندار، اعضای شورای تامین و مدیران عضو کارگروه هفته ملی کودک شهرستان جاسک برگزارشد.

5f7cbf07-ce7f-4a69-bbc0-572365db60e2

گشایش نمایشگاه آثار و دستاوردهای کودکان سیریکی

همزمان با هفته ملی کودک نمایشگاه آثار دستاوردهای اعضای مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری سیریک گشایش یافت.

هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک در سراسر کشور، مربیان مرکز فرهنگی هنری کانون سیریک، آثار و دستاوردهای اعضای کانون  پرورش فکری را به نمایش عموم گذاشت.

کلثوم رئیسی مربی مسوول کانون سیریک  گفت: به مناسبت هفته ملی  کودک با حضورجمالدینی فرماندار سیریک و جمعی از مسولان  نمایشگاه آثار و دستاوردهای اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مشارکت ۱۰۵ کودک در سالن کانون پرورشی فکری شهر بندر سیریک افتتاح شد.

آغاز جشن‌های هفته ملی کودک در بستک

مربیان مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری بستک با حضور در مدارس حافظ وزرعونی هفته ملی کودک را آغاز کردند

مربیان مرکز فرهنگی هنری کانون بستک با حضور در مدارس حافظ و زرعونی شهرستان بستک جشن‌های هفته ملی کودک را آغاز کردند.

زهرا رحمانی مربی مسوول مرکز فرهنگی هنری گفت: جشن‌های هفته ملی کودک با حضور مربیان درمدارس از اولین روز هفته ملی آغازشد.

وی افزود: مربیان کانون پرورش بستک با شعار «آینده را باید ساخت» به دیدار دانش‌آموزان مدارس رفتند و با اجرای برنامه‌های شاد لحظه‌های به یادماندنی را برای آن‌ها رقم زدند.

قصه گویی، نمایش خلاق، مسابقه، نقاشی و معرفی فعالیت‌های کانون از جمله فعالیت‌های انجام شده در این برنامه بود.

بازدید اعضا کانون مرکز فرهنگی هنری کانون شماره ۴ بندرعباس از موزه مردم شناسی هرمزگان

اعضا کانون پرورش فکری مرکز فرهنگی هنری کانون شماره ۴ بندر عباس به مناسبت هفته ملی کودک از موزه مردم شناسی استان هرمز گان بازدید کردند.

اعضا پسر و دختر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز فرهنگی هنری کانون شماره  ۴بندرعباس۴، به مناسبت هفته ملی کودک از موزه میراث فرهنگی استان بازدید کردند.

فاطمه تقی زاده مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری کانون شماره ۴ بندرعباس گفت: در این بازدید اعضا با توضیحات مسئولان موزه، از پیشینه تاریخی شهر و بخش‌های مختلف موزه شامل بخش کودک که شامل عروسک‌های محلی کل استان بود آشنا شدند.

وی افزود: در بخش مردم شناسی اعضای کانون با «پنجشنبه بازار میناب»، در بخش تاریخ با «فتح قلعه پرتقالی‌ها»، در بخش مشاغل با معرفی «شغل صیادی»، در بخش پیش از تاریخ با «انسان‌های ماقبل تاریخ و نوع زندگی آن‌ها» و در بخش دیگر با انواع اشیا در گذشته آشنا شدند.

تقی زاده گفت: همچنین در این بازدید کارشناس باستان شناسی موزه بچه‌ها به کتابخانه موزه هدایت کرد و ۲ کتاب با عنوان «باستان‌شناسی به زبان کودکانه ودرباره ابنیه تاریخی هرمزگان» را به آن‌ها معرفی کرد.

مربی مسئول کانون پرورش فکری شماره ۴ بندرعباس بیان کرد: در این بازدید اعضا با بناها، ساختار پیشینه تاریخی به زبان ساده آشنا شدند.

سلامت صبحانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقاشی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر