کد خبر: 820670 A

کرباسی به ایلنا خبر داد:

مسئول کمیته حمل و نقل ستاد اربعین شهرستان تایباد گفت: امسال طبق پیش بینی‌های انجام شده به صورت روزانه ۵۰ دستگاه اتوبوس کار انتقال ۲ هزار مسافر از اتباع افغانستان در دهه پایانی صفر را انجام خواهند داد.

علی اصغر کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال در دهه‌ پایانی صفر حدود 50 هزار زائر افغانستانی برای شرکت در مراسم عزاداری اربعین حسینی و رحلت پیامبر اکرم (ص) از طریق مرز دوغارون وارد کشور شوند. 

وی افزود: برای جابجایی این تعداد 1200 دستگاه اتوبوس نیاز است و با توجه به اینکه تنها 55 دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل این شهرستان موجود است، اقدامات جهت اعزام اتوبوس برای انتقال زائران از شهرهای تربت جام، تربت حیدریه، کاشمر، خواف و نیشابور صورت گرفته است. 

کرباسی مطرح کرد: سال گذشته 516 دستگاه اتوبوس کار جابجایی 21 هزار و 900 زائر افغانستانی را در دهه پایانی صفر از تایباد انجام دادند. 

از روز گذشته زائران افغانستانی در قالب کاروان‌های زیارتی از مرز دوغارون وارد ایران شدند و پس از پذیرایی در موکب های مستقر در مرز دوغارون که به همت آستان قدس رضوی و ستاد اربعین شهرستان تایباد مستقر شده است برای زیارت به کربلای معلی اعزام می شوند.

اتوبوس افغانستان تربت جام حمل و نقل خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر