کد خبر: 820574 A

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اعتبارات دامپزشکی در حوزه بهداشت محدود است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه در مراسم روز ملی دامپزشکی که صبح امروز -چهارشنبه 17 مهر ماه- در تالار خورشید برگزار شد اظهار کرد: استان قزوین نقش مهمی را در تولید یکی از بخش‌های اساسی تولید و مواد پروتئینی ایفا می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین افزود: این استان بخشی از مساحت کشور را شامل می شود و وجود بزرگترین تولید کننده دام سبک و سنگین نشان از بخش بزرگ دامپزشکی است.

خمسه گفت: بزرگترین سایت گاو شیری در استان قزوین است و شرایط و بستر مناسبی را برای دامپروری دارد؛ ما در این استان بزرگترین اجداد تخم گذار را داریم و وجود این ظرفیت ها، حساسیت استان را در دامپزشکی نشان می دهد.

وی یادآور شد: باید در بخش بهداشت هزینه کنیم که اعتبارات سازمان دامپزشکی اعتبارات ضعیفی است و نیاز به توجه جدی به این بخش و نیروی انسانی داریم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: باید به پژوهش‌های دامپزشکی در حوزه بیماری‌ها نیز توجه شود و ساختار فعلی دامپزشکی جوابگوی شرایط فعلی نیست و اعتبارات خوبی را می توانیم جذب کنیم.

خمسه مطرح کرد: باید دوران حاکمیت دامپزشکی کم شود و به دنبال فعال سازی بخش خصوصی باشیم.

وی یادآور شد: بسیاری از بیماری ها در استان کنترل شده است و باید تلاش کنیم که برخی از بیماری های دامی ریشه کن شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین مطرح کرد: تمام تلاش ما این است که از تشکل ها و بخش خصوصی بیشترین استفاده را داشته باشیم.

 

استان قزوین سازمان جهاد کشاورزی استان دامپزشکی سازمان دامپزشکی سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر