کد خبر: 820490 A

تقویت و توسعه فضاهای ورزشی در روستاها از سیاست‌های مهم دولت تدیبر و امید بوده و در این راستا ۱۲۸ خانه ورزش روستایی در قزوین تجهیز و راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین با اعلام این خبر افزود: هم اینک بیش از ۲۰ طرح ورزشی شامل ۱۸ سالن و چندین زمین چمن مصنوعی در روستاهای استان قزوین در حال تکمیل قرار دارد.

عباس علایی مقدم گفت: در حال حاضر ۲۸ سالن ورزشی به مساحت ۲۸ هزار و ۱۴۰ متر مربع، هفت چمن مصنوعی به مساحت ۱۸ هزار و ۳۳۰ متر مربع و ۵۴ زمین خاکی ورزشی به مساحت ۳۸۵ هزار و ۳۹۰ متر مربع در روستاهای استان قزوین وجود دارد.

این مسئول گفت: با تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام ورزشی در روستاها، سرانه ورزشی استان قزوین به ویژه ورزش روستایی افزایش چشمگیری خواهد یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: تلاش می‌کنیم تا با تزریق اعتبارات به این طرح‌ها آنها را هرچه سریع‌تر تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

علایی مقدم ضمن اشاره به برنامه‌ها و جشنواره‌های متعدد و متنوع ورزشی در روستاها مانند جام خوشه چین، ابراز امیدواری کرد: با تداوم برگزاری جشنواره‌ها و همچنین تکمیل طرح‌های عمرانی این حوزه، توسعه ورزش در روستاهای استان قزوین بیش از پیش رقم بخورد.

 

استان قزوین چین دولت مدیرکل ورزش و جوانان سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر