کد خبر: 820464 A

عصر امروز صورت گرفت؛

طی مراسمی با هدف خدمات رسانی به زائران اربعین کاروان خدام الحسین (ع) پاکبانان شهرداری مشهد عازم نجف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، رضا خواجه نائینی، معاون مالی و پشتیبانی و رئیس ستاد اربعین شهرداری در مراسم بدرقه کاروان خدام الحسین (ع) که با حضور مهدی یعقوبی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، شهناز رمارم، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد، مهدی حاتمی، مدیرکل حوزه شهردار و 600 نفر از پاکبانان و خانواده های آنان در میدان راه آهن برگزار شد؛ گفت: خوشا به حال شما که توفیق خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی و زیارت را پیدا کرده اید.

وی افزود: امیدواریم شلوغی و خستگی ناشی از حجم کار را به برکت و فضای معنوی نجف تحمل کنید و با عشق به ائمه اطهار با تمام توان اقدام به خدمات رسانی زائران حسینی کنید.

خواجه نائینی ادامه داد: امیدوارم اربعین امسال نیز مانند سال های گذشته با تلاش و پشتکار سربلندمان کنید و همه اذعان داشته باشند که رفت و روب و نظافت نجف سرآمد سایر شهرها بوده است.

مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در این مراسم، افزود: اگر مشهد از نظر پاکیزگی و فضای سبز الگو و پیشرو است نتیجه زحمات شما عزیزان است که خدمت به مجاور و زائر حضرت رضا(ع) را افتخار می دانید.

وی اضافه کرد: معتقدیم که با همین ذهنیت در شهر نجف نیز با انگیزه و اشتیاق خدمات رسانی خوبی را به زائران اربعین ارائه خواهید کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به تجارب سال گذشته امسال پشتیبانی بهتری انجام خواهد گرفت، اظهارکرد: ماشین آلات مکانیزه جمع آوری زباله و تجهیزات مورد نیاز به همراه دو دستگاه خودرو آتش نشانی و 8 نفر از آتش نشانان فداکار عازم نجف شده اند.

یعقوبی تصریح کرد: امسال با دستور شهردار مشهد اعزام به نجف به جای اتوبوس با قطار انجام می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: پاکبانان پس از ورود به نجف پنجشنبه به زیارت دوره اعزام و جمعه به نجف بازخواهند گشت. عصر جمعه کار رفت و روب و استقرار خودروها به صورت آزمایشی آغاز و رفت وروب معابر اصلی منتهی به حرم امیر المومنین علی (ع) و مسیر منتهی به کربلا نیز از روز شنبه 20 مهر ماه به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در مدت زمان حضور 600 پاکبان شهرداری مشهد در نجف تمامی ادارت خدمات شهری شهرداری در آماده باش خواهند بود تا خللی در خدمات رسانی در شهر مشهد ایجاد نشود.

یعقوبی افزود: طی برنامه ریزی های انجام شده پاکبانان خدام الحسین (ع)شهرداری مشهد روز 29 مهرماه وارد مشهد خواهند شد تا برای خدمات رسانی در دهه آخر صفر در مشهد حضور داشته باشند.

گفتنی است که روز گذشته 320 اتوبوسران و عامل فنی و اجرایی به همراه 103 دستگاه اتوبوس عازم نجف و عصر امروز نیز حدود 600 پاکبان از طریق راه آهن برای خدمات رسانی به زائران اربعین عازم نجف اشرف شدند

اتوبوس خدمات رسانی شهرداری مشهد نجف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر