کد خبر: 820460 A

غیاثی تبار مطرح کرد:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با اشاره به طرحی با عنوان مهارت آموزی اشتغال محور، گفت: مقرر شد این طرح به عنوان پروژه اشتغالزایی مهارت محور به صورت پایلوت در استان اجرا و در صورت موفقیت در کل کشور عملیاتی شود.

به گزارش ایلنا، تقی غیاثی‌تبار در نشست اختصاصی که با حضور معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی، معاون اداری و پشتیبانی ، مسئول حراست اداره کل، رئیس، کارشناسان، مربیان و همکاران مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید رهبری برگزار شد با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه ای گران قیمت و پرهزینه هستند ، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی لازم را انجام داده ایم تا این آموزش‌ها را مخصوصاً در بخش دولتی به صورت هدفمند اجرا کنیم. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز افزود: در این راستا طرحی را با عنوان مهارت آموزی اشتغال‌محور آماده و در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری که با حضور مدیران کل استان برگزار شد ارائه کردیم که مورد حمایت معاون اقتصادی استاندار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در نشست اختصاصی علی اوسط هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با عزیزاله شهبازی استاندار البرز ، مقرر شد طرح مذکور پس از ایجاد تغییراتی به عنوان پروژه اشتغالزایی مهارت محور به صورت پایلوت در استان اجرا شود و در صورت موفقیت درکل کشور اجرایی شود. 

غیاثی تبار در تشریح این طرح افزود: با عنایت به رشد ایجاد واحدهای صنعتی نسبت به سال قبل در استان، برنامه ریزی کرده ایم تا در کوتاه مدت و در سه مسیر تعریف شده استخدام محور، خوداشتغالی و کارآفرینی، مهارت آموختگان آموزش فنی و حرفه ای را به اشتغال نزدیک کنیم که بیشترین ظرفیتی که می شود در این شرایط خاص اقتصادی ایجاد کرد، بحث خوداشتغالی است که تأثیر آن در هدفمند کردن آموزش‌ها و تسهیلات اشتغالزایی استان است.

 وی در خصوص برنامه میان و بلند مدت اجرای طرح مذکور اظهار داشت: کل افراد جویای کار و فاقد مهارت طی فراخوانی ، استعدادسنجی می شوند و بعد از آن، مسیر اشتغال و حرفه آموزی آنان بر اساس نیاز واحدهای صنعتی و کسب و کارهای اولویت دار استان مشخص و آموزشهای مهارتی بر این اساس اجرا خواهد شد.  

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در ادامه با اشاره به رویکردهای رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبنی بر قانون گرایی، نقد و انتقادپذیری، مشارکت جویی و عدالت اجتماعی؛ عنوان کرد: همه همکاران باید پرسش گر بوده ، نقدها را مطرح ، مشارکت جو باشند  و مهارت و کار حرفه ای را به جریان تبدیل کنند. 

تقی غیاثی تبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر