کد خبر: 820375 A

رحمانی در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد:

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در 6 ماهه نخست امسال 13 میلیارد ریال سهم از عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش استان قزوین تحقق یافته است.

خیرالله رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: فضای تعاملی که در استان قزوین ایجاد شده، توفیقات خوبی به همراه داشته که می‌توان به افزایش جلب مشارکت‌های مردمی اشاره کنیم که امسال بیشترین جذب را داشته‌ایم.

وی افزود: به طور میانگین هر هفته در استان قزوین شاهد کلنگ‌زنی یک مدرسه 100 درصد خیّرساز بوده‌ایم؛ در حالی که آورده خیران بیشتر از سهم دولت برای مدرسه‌سازی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: توانسته‌ایم وضعیتی ایجاد کنیم و بتوانیم از ظرفیت‌های قانونی مانند جذب سهم از عوارض از شهرداری‌ها اشاره کنیم.

رحمانی اضافه کرد: میزان سهم آموزش و پرورش از عوارض شهرداری‌ها در سال‌های گذشته بسیار ناچیز بود اما امسال این عدد به طور قابل توجهی رشد یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 96 جمع دریافت سهم پرداختی از عوارض شهرداری‌های استان به آموزش و پرورش سه میلیارد و 500 میلیون ریال بوده که در 6 ماهه نخست امسال به 13 میلیارد ریال رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال چندین برابر این عدد، محقق شود.

این مسئول اذعان کرد: مسئولان اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با ایجاد دغدغه تعلیم  و تربیت در مسئولان و همچنین استفاده از تمام ظرفیت‌ها اعم از خیران و کسانی که دل در گرو تعلیم و تربیت دارند، تلاش می‌کنند شاخص‌های تعلیم و تربیت را بهبود ببخشند.

رصد فعالیت‌های سند تحول بنیادین در مدارس

رحمانی به اجرای طرح بازدید از مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان قزوین در راستای پاسخگویی به مخاطبان اعم از مردم، فرهنگیان و دانش‌آموزان اشاره و اضافه کرد: د راین طرح برای اینکه مردم برای کوچکترین مسائل به قزوین مراجعه نکنند با حضور در مناطق و نواحی مختلف با دانش‌آموزان، فرهنگیان و معلمان ملاقات حضوری انجام می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: هفت معاونت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با حضور در نواحی و مناطق مختلف از تمام مدارس بازدید کرده و بعد از ظهر روز حضور، جلسه مشترکی با حضور شورای معاونین و روسای ادارات و مناطق آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: در جلسه شورای معاونین، معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین به ارائه گزارش‌های خود از بازدید میدانی از مدارس پرداخته  ونقاط ضعف‌ها و قوت را بیان کرده و متناسب با شرایط در این جلسه، راهکارهای لازم برای رفع مشکلات موجود در اسرع وقت ارائه و تصمیم‌گیری لازم صورت می‌گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: با توجه به ابلاغ 208 برنامه از سوی وزارت آموزش و پرورش در راستای سند تحول بنیادین، بازدیدها از مناطق و نواحی مختلف آموزش و پرورش استان قزوین به منزله رصد فعالیت‌ها و میزان اجرا و انجام برنامه‌های ابلاغی در کف مدارس است.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان دولت مدرسه عوارض شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر