کد خبر: 820239 A

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قزوین خبر داد:

۳۰ اخطار زیست محیطی در نیمه نخست سال جاری برای واحدهایی صنعتی و خدماتی شهرستان قزوین صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: این اخطارها در خصوص رفع آلایندگی برای واحدهای صنعتی و خدماتی در حوزه شهرستان قزوین صادر و ابلاغ شده است.

اکبر کشت پرور افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲۹ واحد صنعتی در شهرستان قزوین به صورت شبانه روزی مورد رصد و پایش کارشناسان این اداره قرار گفته‌اند تا هرگونه تخلف اعم از آلایندگی و معضلات زیست محیطی آنها شناسایی شود.

وی همچنین گفت: در همین مدت ۱۹ مورد بازدید و کنترل فنی از نحوه عملکرد آزمایشگاه‌ها انجام شده و همچنین در خصوص مراکز دفع و مدیریت پسماند از ۱۷ جایگاه نخاله ساختمانی و محل تخلیه پسماند روستایی نیز پایش صورت گرفته است.

کشت پرور با بیان اینکه از دستگاه‌های بی‌خطرساز بیمارستانی شهر قزوین به صورت مستمر بازدید می‌شود، اظهار داشت: دفن بهداشتی پسماند عفونی و بی‌خطرسازی آن از مهمترین موضوعاتی است مورد اهتمام کارشناسان این اداره قرار دارد.

این مسئول به تشکیل تیم‌های نامحسوس برای رصد و پایش واحدها اشاره کرد و گفت: در صورتی که پس از بازدید از شهرک‌های صنعتی و همچنین کارخانجات و واحدهای تولیدی تخلفی مشاهده شود، نمونه‌برداری لازم انجام شده و برای آنالیز به آزمایشگاه ارسال می‌شود.

کشت پرور همچنین تصریح کرد: واحدهای صنعتی و خدماتی نیز به استناد قانون ملزم به ارائه خوداظهاری زیست محیطی بوده و باید نتایج را برای بررسی کارشناسی به اداره حفاظت محیط زیست تحویل دهند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین خاطرنشان کرد: به موجب قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست، واحدهایی که خروجی منابع آب، خاک و هوا با استانداردهای حفاظت محیط زیست تطابق نداشته باشد، اخطاریه رفع آلایندگی دریافت کرده و  تکلیف دارند ظرف مهلت تعیین شده نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند و در غیر این صورت مورد پیگیری حقوقی قرار خواهند گرفت.

حفاظت محیط زیست خاک زیست محیطی شبانه روزی قوانین و مقررات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر