کد خبر: 820004 A

هزارجریبی خبر داد:

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی گفت:امسال حدود ۶۵ تا ۷۰ هزار تن الیاف پنبه تولید می شود که براساس مصرف سال گذشته ۵۰ درصد از نیاز کشور را تامین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی در نخستین همایش ملی روز جهانی پنبه در کاشمر گفت: امسال ۹۰ هزار و ۲۵۰ هکتار پنبه در کشور کشت شده که در مقایسه با سال گذشته رشد ۲۷ درصدی داشته است.

ابراهیم هزار جریبی افزود: امیدواریم با تلاش‎هایی که صورت گرفته در عملکرد هم شاهد رشدی ۸۰ درصدی باشیم و به تولید ۲۲۸ هزار تن که طبق برنامه است برسیم.

وی اضافه کرد: امسال حدود ۶۵ تا ۷۰ هزار تن الیاف پنبه تولید می شود که براساس مصرف سال گذشته ۵۰ درصد از نیاز کشور را تامین خواهد شد.

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی گفت: کنترل آفات یکی از معضلات اصلی زراعت پنبه است و پنبه از گیاهان پر آفت است و پائیز سال قبل در این خصوص نشست‎های متعددی برگزار شد که نتیجه آن منجر به تشکیل کمیته تخصصی گیاه پرشکی پنبه در سازمان حفظ نباتات شد.

هزار جریبی افزود: سه استان گلستان، خراسان رضوی و فارس را از این نظر تحت آزمایش های حمایتی قرار دادیم و امسال با توجه به اینکه در برخی از مناطق، آفات بیشتری وجود داشت اما کنترل بهتری صورت گرفت.

وی ادامه داد: سازمان حفظ نباتات باید سبد سموم مربوط به آفات مختلف را متنوع کند تا کشاورزان استفاده بهتری ببرند هرچند مبارزه ‌های بیولوژیک هم در دستور کار قرار دارد.

پنبه خراسان رضوی رشد وزارت جهاد کشاورزی سازمان حفظ نباتات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر