کد خبر: 819805 A

مشاور سازمان دامپزشکی کشور:

خراسان رضوی با دارا بودن سه هزار عضو فعال در نظام دامپزشکی کشور و چهار هزار مسئول فنی از جایگاه مهمی در دامپزشکی کشور برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مراسم روز ملی دامپزشکی در مشهد با بیان این مطلب گفت: استان خراسان رضوی هم اکنون در حوزه دام و طیور پس از تهران شاخص ترین  استان در کشور است.

دکتر محمد حسین انصاری فرد گفت: توجه به پیشگیری از بیماری‌های مختلف به ویژه بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان در کشورمان کم‌رنگ است و بیشتر هزینه‌ها صرف درمان می‌شود اما  اگر به جای درمان در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها سرمایه گذاری کنیم علاوه بر ارتقای سلامت جامعه، هزینه‌های بهداشت و درمان نیز کاهش چشمگیری خواهد یافت.

وی اضافه کرد: هم اکنون هزینه های زیادی صرف درمان بیماری‌های مشترک کیست هیداتیک و بروسلوز یا تب مالت در حوزه انسانی می شود در حالی که می توان این هزینه ها را صرف ریشه کنی این گونه بیماری‌ها در دام و حیوان کرد و از شیوع این‌گونه بیماری‌ها پیشگیری کرد.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: تقویت بخش خصوصی و واگذاری امور به مردم از راهکارهای توسعه در کشور به شمار می رود به طوری که در حوزه دامپزشکی اگر نظام دامپزشکی و ادارات دامپزشکی با هم ارتباط خوبی داشته باشند می‌توان رشد حوزه دامپزشکی را انتظار داشت.

جامعه شاخص مشهد دامپزشکی سازمان دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر