کد خبر: 819757 A

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: شهرک آجیل به‌ رغم تذکرات قضایی خلاف قانون عمل می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا قوسیان مقدم در این باره گفت: هیات دولت در آخرین اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب سال 1396، دو گروه را از پرداخت عوارض تغییر کاربری معاف کرده است، نخست مجموعه هایی که با اعتبارات دارایی اعم از اعتبارات ملی و استانی ساخته می شوند، دوم مجموعه های خدمات عمومی مورد نیاز مردم.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون اراضی بایر مجمع، زمین مستثنیاتی که 5 سال در آن کشت انجام نشود، باید به دولت تحویل داده شود، تصریح کرد: ما نیز با توسعه شهر مشهد موافقیم اما ساختارهای بالادستی به ما دستورالعمل ها، بخش نامه ها و قوانینی را ابلاغ کرده‌اند و ملزم به اجرای آن هستیم.

قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: شهرک آجیل خلاف مقررات عمل می کند و علی رغم دو مرتبه تذکر قضایی به شهرک، متاسفانه عملیات عمرانی در این شهرک همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: این در حالی است که بایستی عملیات اجرایی موکول به تعیین تکلیف شهرک باشد. لذا همکاران باید بدانند تاکنون ما در این حوزه خویشتن داری کرده تیم، حال اگر این خویشتنداری به ضرر قانون تمام شود، قطعا اعمال قانون خواهیم کرد.

تغییر کاربری دولت قانون جهاد کشاورزی خراسان رضوی اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر