کد خبر: 819691 A

مدیرکل آموزش و پرورش عنوان کرد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: مطابق با این برنامه لازم است نیمی از دانش آموزان را برای تحصیل به رشته های مهارتی هدایت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسعلی دانافر در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان یزد با بیان اینکه مهمترین رسالت آموزش و پرورش، اجرای متوازن سند تحول بنیادین است اظهار داشت: اجرای هر سیاستی در آموزش و پرورش باید در راستای تحقق سیاست‌های این سند باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای اصلی در حوزه آموزش خوب، بهره مندی از تجهیزات و فضای استاندارد است ادامه داد: با روزآوری فضاهای آموزشی و تجهیزات می توان از ظرفیت سند تحول بهره مند شد و اجرای متوازن این سند را تحقق بخشید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اتفاقات رخ داده در تامین تجهیزات و فضاهای آموزشی کشور خاطرنشان کرد: در استان یزد خوشبختانه با کمک مجمع خیرین مدرسه ساز اقدامات بسیار گسترده و خوبی انجام گرفت به طوریکه در 5 سال گذشته نزدیک به 200 میلیارد اعتبارات خیری جذب شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم مشارکت و همراهی بیش از پیش خیران برای نوسازی و بازسازی مدارس استان یزد اظهار داشت: متاسفانه یک سوم مدارس استان از ایمنی کافی برخوردار نیست و به نوعی ناایمن و فرسوده است و استانداردهای لازم را ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد افزود: برخی از هنرستان‌ های یزد هم فرسوده هستند و هم تجهیزات آنها دچار فرسودگی و کهنگی شده‌ که حتما باید نسبت به تجهیز این هنرستان ‌ها به امکانات جدید اقدام شود.

دانافر با بیان اینکه رشد جمعیت دانش آموزی را داریم که این موضوع نیاز به مدارس جدید را پررنگ می کند عنوان کرد: با توجه به اینکه یزد یک استان مهاجرپذیر است سبب شده تعداد دانش‌آموزان افزایش قابل توجهی پیدا کند از این رو ضرورت دارد برای رفع مشکلات در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم.

یزد مدارس نوسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر