کد خبر: 819661 A

معاون سازمان توسعه و نوسازی مدارس کشور خبر داد:

معاون فنی و نظارت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه بخاری‌های نفتی جایی در مدارس کشور ندارند، گفت: بخاری های نفتی مدارس تا هفته اول آبان از سطح مدارس جمع می شوند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، داریوش ورناصری در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید نوسازی،تجهیز و توسعه مدارس استان یزد با اشاره به رتبه برتر این استان در بین استان‌های کشور در ارتباط با شاخص‌های تعیین شده نوسازی مدارس اظهار داشت: یزد در افزایش سرانه آموزشی و جذب اعتبارات نوسازی و تجهیز و توسعه مدارس جزو استان‌های برتر کشور به شمار می رود و از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه تعداد فضاهای آموزشی فرسوده که نیاز به تخریب و بازسازی دارند هر سال اضافه می شود که برای جبران نیاز به حضور و مشارکت جدی خیران هستیم، ادامه داد:حضور خیران از مسائل بسیار مهمی است که در برنامه‌های اصلی نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس مورد تاکید و توجه است.

معاون فنی و نظارت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور با اشاره به وقوع سیل در 8 استان کشور بیان کرد: سه استان لرستان، خوزستان و گلستان به صورت بسیار ویژه درگیر این موضوع بودند و به دلیل همین سیل‌ها مجبور به اختصاص اعتبارات بسیار زیادی به این استان‌ها شدیم تا مدارس آسیب دیده بازسازی و افتتاح شوند.

وی با اشاره به اینکه برای شروع سال تحصیلی حدود هزار و 700 پروژه با 10 هزار کلاس درس آماده بهره‌برداری داریم این کلاس ها هفته آینده افتتاح می شوند اما با این وجود نیز کمبود سه متری فضای آموزشی به ازای هر دانش‌آموز داریم.

ورناصری با بیان اینکه الان بیش از هر زمانی نیاز به مشارکت بیشتر خیران هستیم تصریح کرد: در حال حاضر سرانه کشور به صورت میانگین پنج و دو دهم است در حالی که باید به ازای هر دانش‌آموز هشت و دو دهم باشد.

وی افزود: هر پروژه خیری که در استان شروع شود ما به صورت صد درصد قول تکمیل آن را می‌دهیم ولی اگر پروژه خیری جدیدی نداشته باشیم، اعتبارات ملی خیرساز را نمی‌توانیم به استان اختصاص دهیم.

معاون فنی سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور همچنین در خصوص وضعیت تامین گرمایش کلاس های درس ادامه داد: حدود 25 هزار کلاس داشتیم که گرمایش آنها با بخاری نفتی تامین می‌شد که امسال تا پایان مهرماه یا هفته اول آبان، بخاری های نفتی به طور کامل جمع آوری می شود.

یزد مدارس بخاری نفتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر