کد خبر: 819532 A

صبح امروز صورت گرفت؛

مرز خسروی صبح امروز دوشنبه به صورت رسمی بازگشایی شد تا زوار بتوانند از نزدیک‌ترین مرز رسمی به کربلای معلی، راهی عتبات عالیات شوند.

به گزارش ایلنا، دبیر ستاد اربعین کرمانشاه اظهار داشت: مرز خسروی که به دلیل مسائل امنیتی از سوی کشور عراق برای مدت کوتاهی تعطیل شده بود، صبح امروز (۱۵ مهرماه) به صورت رسمی بازگشایی شد تا زوار بتوانند از نزدیک‌ترین مرز رسمی به کربلای معلی، راهی عتبات عالیات شوند.

جعفر همتی دبیر ستاد اربعین استان که در مرز خسروی مستقر است، گفت: مرز تردد از مرز خسروی رسما دوباره آغاز شد. «خسروی» از صبح امروز بازگشایی شده و فعالیت خود را از سر گرفته است و زوار می‌توانند برای تردد به این مرز بین المللی مراجعه کنند.

عصر دیروز، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در جلسه ستاد شورای زکات این خبر را تایید کرد و گفته بود که صبح امروز (۱۵ مهرماه) تردد از این مرز رسمی میسر خواهد بود. بنا به گفته فرماندار قصرشیرین تردد زوار از مسیر اصلی استان‌های دیالی-بغداد-کربلا خواهد بود و تغییر در مسیر زائران صورت نگرفته است.

مرز رسمی و بین المللی خسروی، نزدیک‌ترین مسیر به کربلای معلی برای زوار ایرانی است و روزانه بیش از یک هزار و ششصد نفر از این مرز به سمت عتبات عالیات حرکت می‌کنند.

عراق فرماندار کربلا مرز عتبات عالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر