کد خبر: 819512 A

مدیرعامل هلال احمر استان خبر داد:

تیم هشت نفره دوچرخه سواران استان قزوین با عنوان سفیران بشردوستی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی، مسافت ۸۱۵ کیلومتری تا مرز عراق را رکاب خواهند زد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین با اعلام این خبر گفت: این کاروان نخستین گروه سفیران صلح و بشر دوستی است که در قالب عقد تفاهمنامه هیات دوچرخه سواری و جمعیت هلال احمر استان و بر مبنای بندهایی از این تفاهمنامه با نشان هلال احمر و با عنوان سفیران صلح و بشردوستی فعالیت ورزشی می کند.

حسن آصفی با بیان اینکه هدف از این حرکت شرکت در مراسم اربعین حسینی خواهد بود، افزود: سفیران صلح و بشردوستی همسو با سایر عاشقان حسینی این مسیر را رکاب می زنند تا عشق و ارادت خود را  به امام حسین (ع) با نماد صلح، نوع دوستی و همزیستی مسالمت آمیز و با  ورزش به تصویر بکشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: این فعالیت فرهنگی ورزشی در جهت ترویج فرهنگی صلح طلبی در جامعه ،  دوری از هرگونه خشونت ، آشنایی مردم با اهداف عالی هلال احمر و همچنین تلاش برای ترویج فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی انجام شده است.

سفر این کاروان با بدرقه حضرت آیت الله عابدینی نماینده محترم ولی فقیه  و امام جمعه قزوین ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ، رئیس و تعدادی از مسئولان هیأت دوچرخه سواری ، مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و مسئولان استانی از مقابل دفتر امام جمعه و در ادامه مرقد امامزاده حسین (ع) و مزار شهدا به سمت مرز چذابه آغاز شد.

استان قزوین دوچرخه سواری عراق هلال احمر هلال احمر استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر