کد خبر: 819483 A

رئیس اتاق اصناف نیشابور؛

رئیس اتاق اصناف نیشابور گفت: ۲۵ درصد واحدهای صنفی شهرستان نیشابور در بخش تولیدی فعال هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، عبدالله قدمیاری در نشستی خبری با خبرنگاران گفت: ۲۵ درصد واحدهای صنفی شهرستان نیشابور در بخش تولیدی، ۲۵درصد در بخش خدمات فنی، ۴۰ درصد در بخش توزیعی و ۱۰ درصد در بخش خدماتی فعال هستند.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال پنج هزار و ۶۷۶ واحد صنفی در نیشابور بازرسی شد که در نتیجه ۹۷۴ مورد پیگیری و پلمپ توسط اداره اماکن صورت گرفت.

رئیس اتاق اصناف نیشابور گفت: طی این مدت برای هزار و ۲۶۰ نفر از اصناف ۲۲ دوره آموزشی فقه بازار، آشنایی با سازمان و مقررات اداره دارایی، تامین اجتماعی و اداره کار و بهداشت برگزار شده است.

قدمیاری افزود: طی یک سال گذشته یک‌ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به مناسبت‌های مختلف از جمله برای سیل و زلزله‌زدگان توسط اتاق اصناف نیشابور کمک شده و تاکنون هیچ مبلغی بابت ۱۰ درصد سهم اتاق اصناف از محل جرایم تعزیرات برای صنوف واریز نشده است.

وی تاکید کرد: از مهمترین مشکلات اتاق اصناف طولانی شدن روند صدور پروانه به دلیل دیوان سالاری موجود در نهادهایی مانند اداره دارایی و بهداشت است و تاکنون از مجموع ۱۸ هزار واحد صنفی فعال در نیشابور، ۲۴ درصد فاقد پروانه کسب هستند.

تامین اجتماعی تعزیرات زلزله مشکلات مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر